Pojazd City Smile Fuel Cell Electric Bus jest konstrukcją własną spółki Ursus Bus, stworzoną we współpracy z podmiotami zagranicznymi.
Zgodnie z planami, nowoczesny autobus ma być produkowany w Lublinie, a pierwsza seria zostanie skierowana na linię produkcyjną, po otrzymaniu pierwszych zamówień. W swoich zakładach w Lublinie firma jest w stanie wyprodukować obecnie około 100 autobusów rocznie.
Parametry autobusu elektryczno-wodorowego
Wodór, który będzie wykorzystywany do napędzania autobusu, składowany ma być w ośmiu butlach, które zostaną umieszczone na dachu pojazdu. Ich łączna pojemność to 35 kg. Według projektantów pojazdu, autobus będzie spalał około 7 kg wodoru na 100 km. Oznacza to, że jedno tankowanie wystarczy, aby przejechał około 450 km.
W tym niskopodłogowym autobusie zmieści się minimum 75 pasażerów (w tym 28 na miejscach siedzących). Jak podaje producent, układ siedzeń w pojeździe może być modyfikowany.
Pojazdy zasilane paliwem wodorowym to przyszłość w transporcie drogowym. Liczymy na spore zainteresowanie naszym autobusem elektryczno-wodorowym na rynkach zachodnioeuropejskich, na których tego typu środki transportu ze względów ekologicznych są coraz popularniejsze i kosztowo bardziej konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi pojazdami – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus.
Czytaj więcej: Polskie auto elektryczne? Droga jest trochę wyboista
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.