Pieniądze te przeznaczone zostaną również na szkolenia dla kierowców oraz modernizację lub budowę stacji ładowania dla transportu publicznego. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do 22 września br. Budżet przewidziany na ten cel wynosi 200 mln zł: 41 mln zł na dotacje, a 159 mln zł na pożyczki.

Celem realizacji projektu jest promowanie działań mających na celu obniżenie zużycia paliw w transporcie publicznym. Szansę na wsparcie finansowe mają przedsięwzięcia zmierzające do obniżenia zużycia energii i paliw w publicznym transporcie zbiorowym – dotyczące taboru (zakup nowych autobusów elektrycznych, szkolenie kierowców pojazdów publicznego transportu zbiorowego z obsługi bezemisyjnego taboru) lub infrastruktury i zarządzania (modernizacja bądź budowa stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego w zakresie dostosowania do autobusów elektrycznych pod warunkiem, że stacja ładowania wykorzystywana będzie wyłącznie do obsługi publicznego transportu zbiorowego) – czytamy w komunikacie NFOŚiGW.


O dofinansowanie mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego, spółki komunalne działające w celu wykonywania zadań jednostek samorządu terytorialnego  oraz inne podmioty świadczące usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego (zgodnie z umową z samorządem).

Przeczytaj również: "Elektryczne Solarisy pojadą do Brukseli"