Wróbel do niedawna związany był z PSG – prezesem tej spółki był przez niecałe dwa lata, a o jego odwołaniu poinformowano w lutym br. W swojej karierze zajmował się m.in. przygotowaniem i wdrożeniem programu restrukturyzacyjnego, a także opracowaniem i implementacją projektu prywatyzacji kapitałowej w polskiej energetyce. W latach 2003–2013 zajmował się sprawami ekonomicznymi Górnośląskiej Spółki Gazownictwa, działającej w ramach Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).


Od 17 kwietnia br. zarząd Orlen Południe będzie działał w czteroosobowym składzie. Oprócz Wróbla zasiadać w nim będą: Grzegorz Juszczyk, Robert Śliż i Grzegorz Wysocki.

Orlen Południe S.A. to jedna z kluczowych spółek PKN Orlen, która powstała w ramach konsolidacji aktywów koncernu. W jej skład wchodzą Rafineria Trzebinia i Rafineria Nafty Jedlicze. Działalność przedsiębiorstwa koncentruje się na głównych segmentach produktowych związanych z produkcją i sprzedażą biopaliw i biokomponentów, parafin oraz rozpuszczalników.

Przeczytaj także: Od początku roku odwołano 12 prezesów znanych spółek