PERN S.A. podpisał umowę z konsorcjum spółek Mostostal Warszawa S.A. (lider) i Mostostal Płock S.A. na rozbudowę Baz Paliw w Boronowie i Rejowcu. Wykonawca zbuduje trzy zbiorniki magazynowe.
PERN rozbudowuje bazę paliwową. Fot. PERN
- W Boronowie i Rejowcu powstaną trzy zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 74 tys. m³
- W Emilianowie i Małaszewiczach trzy kolejne zbiorniki będą miały sumarycznie 52 tys. m³
- W 2021 r. pojemność baz paliwowych należących do PERN zwiększy się o 222 tys. m³
W ramach zamówienia powstaną dwa zbiorniki magazynowe o pojemności 32 tys. m³ każdy dla produktów naftowych kl. III w Rejowcu oraz zbiornik magazynowy 10 tys. m³ w Boronowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Termin realizacji inwestycji wynosi 56 tygodni od podpisania umowy i przekazania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Wartość tego projektu wynosi 132,50 mln zł netto.
Prace w Rejowcu i Boronowie są realizowane są w ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych w bazach paliw PERN, podczas którego zostaną też wybudowane W ramach tego etapu zostaną wybudowane dwa zbiorniki po 10 tys. m³ w Emilianowie oraz zbiornik o pojemności 32 tys. m³ w Małaszewiczach. Roboty budowlane w tym przypadku przeprowadzi Naftoremont-Naftobudowa sp. z o.o.
Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN, podkreślił, że trwa już budowa zbiornika o pojemności 32 tys. m³ w Koluszkach. Rozpoczęła się również procedura wyboru wykonawcy na budowę dwóch zbiorników oraz infrastruktury im towarzyszącej w bazie paliw w Dębogórzu. Każdy zbiornik ma mieć pojemność 32 tys. m³.
Drugi etap rozbudowy zwiększy pojemność baz paliwowych PERN łącznie o 222 tys. m³, czyli o około 12%. Zakończenie etapu planowane jest w połowie 2021 r.
PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw. Posiada około 3,6 mln m3 pojemności magazynowej na ropę naftową oraz około 2 mln m3 na paliwa płynne. Dysponuje morskim terminalem przeładunkowym o mocy 40 mln ton ropy naftowej na rok oraz 4 mln ton paliw rocznie.
Przeczytaj także: W płockiej rafinerii będzie instalacja visbreakingu
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.