• Nowe zbiorniki będą miały pojemność 32 tys. m3 każdy
  • Do tej pory pojemności magazynowe spółki wynoszą 222 tys. m3 łącznie
  • Po zakończeniu trzeciego etapu rozbudowy zdolności magazynowe wzrosną do 446 tys. m3

Pierwsza faza trzeciego etapu

W ramach programu tzw. Megainwestycji mających dostosować PERN do potrzeb rynku przewidziano trzeci etap rozbudowy zbiorników magazynowych. W pierwszej fazie zaplanowano budowę siedmiu nowych zbiorników magazynowych, każdy o pojemności 32 tys. m3, w trzech różnych lokalizacjach: w Bazie Paliw w Koluszkach, Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej oraz Bazie Paliw w Dębogórzu. Prace zrealizuje konsorcjum spółek Mostostal Warszawa (lider) oraz Mostostal Płock.


Dotychczasowa rozbudowa

W pierwszym etapie rozbudowy postawiono cztery zbiorniki o łącznej pojemności 128 tys. m3 w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej. Niedawno zakończył się etap drugi, w trakcie którego zbudowano dziewięć zbiorników w sześciu bazach w Dębogórzu, Rejowcu, Boronowie, Koluszkach, Emilianowie i Małaszewiczach. Ich sumaryczna pojemność wyniosła 222 tys. m3.

Stoimy na straży bezpieczeństwa surowcowego i paliwowego. Rozwijamy nasz potencjał, ale także przygotowujemy się do zmian rynkowych w obszarze energetyki. Jesteśmy i pozostaniemy liderem logistyki w tym obszarze – podkreślił Igor Wasilewski, prezes PERN.

Rośnie rynek i zapotrzebowanie na zbiorniki paliw

Podstawą działalności firmy jest składowanie paliw oraz ropy naftowej, a to wymaga stałego rozwoju infrastruktury magazynowej. Tym bardziej, że po ograniczeniu działalności tzw. „szarej strefy” – nielegalnego handlu paliwami – doszło do znaczącego wzrost obrotu paliwami w bazach paliw należących do PERN, które z kolei doprowadziło do zwiększenia zapotrzebowanie na pojemności magazynowe. A nowa infrastruktura magazynowa umożliwi bardziej elastyczny obrót paliwami oraz przechowywanie zapasów interwencyjnych.

PERN jest liderem logistyki branży surowcowej i paliwowej. Firma działa w całej Polsce i realizuje szereg projektów inwestycyjnych oraz remontowych na terenie kraju.

Przeczytaj także: Ułożono już 70% podmorskiej części Baltic Pipe