Baryłka lekkiej ropy WTI na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w dostawach na grudzień, w handlu elektronicznym, tanieje we wtorek wczesnym popołudniem czasu europejskiego o 4,5 proc. do 59,60 USD.
Baryłka ropy Brent z Morza Północnego na giełdzie ICE Futures w Londynie, w dostawach na grudzień, tanieje zaś o 4,2 proc. do 56,63 USD.

Koniec dobrej passy na giełdach akcji ?- pyta Gazeta Wyborcza.  We wtorek niektóre indeksy w Azji i Europie tąpnęły nawet o 6-7 proc. Wszystko przed rekordowo tanią ropę. Po kilku lepszych dniach na światowe giełdy znów wracają obawy o konsekwencje nadciągającej recesji dla największych koncernów. Zaczęło się w Azji. Indeks giełdy w Hongkongu spadł we wtorek rano naszego czasu o prawie 5 proc., akcje w Indiach tąpnęły o prawie 7 proc., giełdy w Szanghaju i Tokio straciły po 2,5-3 proc. Potem straty przeniosły się na Stary Kontynent. Niemiecki DAX po południu tracił już ponad 5,5 proc., francuski CAC40 - prawie 5 proc. Giełdy nowojorskie też zaczęły wtorek 2-3 proc. pod kreską.