ZAREJESTRUJ SIĘ, jeśli nie masz jeszcze konta
...a zyskasz dostęp do:
- wszystkich funkcjonalności serwisu
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele"
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "Inżynieria Bezwykopowa"
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!

-
WiadomośćDrogi
Produkty uboczne, ale wartościowe – Spoiwa Solitex®
Duże inwestycje związane z budową dróg i autostrad zwykle prowadzone są w zmiennych warunkach gruntowych. Niejednokrotnie niezbędne jest wzmocnienie podłoża lub uszlachetnienie gruntów w podłożu. Stosowane jest również doziarnianie kruszyw przeznaczonych do budowy dróg i nasypów. Taki cel osiągany jest m.in. poprzez użycie spoiw drogowych wytwarzanych na bazie ubocznych produktów spalania.NieznajomyOpublikowano: 16-04-2025- TAGI:
- pge ekoserwis
-
Drogi
Produkty uboczne, ale wartościowe – Spoiwa Solitex®
Duże inwestycje związane z budową dróg i autostrad zwykle prowadzone są w zmiennych warunkach gruntowych. Niejednokrotnie niezbędne jest wzmocnienie podłoża lub uszlachetnienie gruntów w podłożu. Stosowane jest również doziarnianie kruszyw przeznaczonych do budowy dróg i nasypów. Taki cel osiągany jest m.in. poprzez użycie spoiw drogowych wytwarzanych na bazie ubocznych produktów spalania.
Wiadomość
-
ArtykułDrogi
Przyszłość inżynierii lądowej
Rozbudowa sieci drogowej wymaga innowacyjnych rozwiązań i specjalistycznych technologii. Inżynieria lądowa musi odpowiadać zarówno na współczesne wyzwania dotyczące odpowiedniej nośności oraz trwałości nawierzchni, jak i sprostać wymogom ochrony środowiska i procesowi dekarbonizacji. PGE Ekoserwis przekonuje, że używając materiałów na bazie surowców antropogenicznych, budujemy oszczędnie, ekologicznie i zgodnie z wyzwaniami przyszłości. Dodatkowo praktyczne zastosowanie znajdują idee gospodarki obiegu zamkniętego.NieznajomyOpublikowano: 19-12-2024- TAGI:
- pge ekoserwis
-
Drogi
Przyszłość inżynierii lądowej
Rozbudowa sieci drogowej wymaga innowacyjnych rozwiązań i specjalistycznych technologii. Inżynieria lądowa musi odpowiadać zarówno na współczesne wyzwania dotyczące odpowiedniej nośności oraz trwałości nawierzchni, jak i sprostać wymogom ochrony środowiska i procesowi dekarbonizacji. PGE Ekoserwis przekonuje, że używając materiałów na bazie surowców antropogenicznych, budujemy oszczędnie, ekologicznie i zgodnie z wyzwaniami przyszłości. Dodatkowo praktyczne zastosowanie znajdują idee gospodarki obiegu zamkniętego.
Artykuł
-
WiadomośćEnergetyka
PGE będzie rozwijać gospodarkę obiegu zamkniętego
PGE Polska Grupa Energetyczna buduje Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie. Ośrodek ma tworzyć rozwiązania służące recyklingowi i wykorzystaniu odpadów poprzemysłowych z energetyki, a także odzyskiwać ważne surowce z wyeksploatowanych instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE). Zostanie otwarty w 2022 r.NieznajomyOpublikowano: 01-12-2021 -
Energetyka
PGE będzie rozwijać gospodarkę obiegu zamkniętego
PGE Polska Grupa Energetyczna buduje Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie. Ośrodek ma tworzyć rozwiązania służące recyklingowi i wykorzystaniu odpadów poprzemysłowych z energetyki, a także odzyskiwać ważne surowce z wyeksploatowanych instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE). Zostanie otwarty w 2022 r.
Wiadomość