Po kilku latach przerwy Orlen ponownie dołączył do sieci UN Global Compact działającej pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych. To największa na świecie inicjatywa, skupiająca biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Flaga Organizacji Narodów Zjednoczonych. Fot. oliver de la haye/Adobe Stock
Ponowne przystąpienie do UN Global Compact ma być sygnałem i inwestorów oraz partnerów koncernu zwiększającym wiarygodność działań w kierunku zrównoważonego rozwoju. Przestrzeganie zasad tej organizacji ma coraz większe znaczenie.
Orlen przystąpił do UN Global Compact w 2003 r., jedna pięć lat temu spółka wystąpiła z jej szeregów, jak podkreśla prezes Orlenu Ireneusz Fąfara, z nieznanych i trudno zrozumiałych powodów.
Aktywność w organizacji wiąże się z wdrażaniem tzw. Dziesięciu Zasad UNGC z obszaru środowiska, praw człowieka oraz ładu korporacyjnego. Są podzielone na obszary obejmujące prawa człowieka, standardy pracy, ochronę środowiska naturalnego i przeciwdziałanie korupcji. Dotyczę przestrzegania praw człowieka, eliminacji ich łamania i pracy przymusowej. To także przeciwdziałanie pracy dzieci, dyskryminacji w sferze zatrudnienia, a także prewencyjne podejście do środowiska naturalnego, promowanie postawy odpowiedzialności ekologicznej, stosowanie przyjaznych środowisku technologii oraz walkę z korupcją.
Zrzeszenie United Nations Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przystąpiło do niej 25 tys. członków ze 170 krajów.
Przeczytaj także: Rusza pomoc rządowa dla przemysłu energochłonnego
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.