Ludzie. To właśnie oni są fundamentem każdej firmy. Dla ArcelorMittal Poland są niezastąpieni i choć automatyzacja wkracza do każdej dziedziny życia, w hutniczym koncernie, to ludzie, a nie maszyny, wytwarzają stal, bez której nie ma nowoczesnego świata. Pracownicy po pierwsze, sąsiedzi po drugie. Firma działa także na rzecz lokalnych społeczności, wspierając projekty w miastach, w których prowadzi swoją działalność.
Fot. ArcelorMittal Poland
Od 2004 roku ArcelorMittal Poland nieustannie wspiera mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Świętochłowic, Sosnowca, Krakowa i Zdzieszowic. Czasami w małych projektach, czasem w dużych i ważnych dla regionu przedsięwzięciach.
Przez dwie dekady jako firma wsparliśmy ponad 1000 projektów społecznych. Przeznaczyliśmy na ten cel ponad 24,5 mln zł, a co roku realizujemy kolejne wspólne inicjatywy – mówi Wojciech Koszuta, dyrektor generalny i członek zarządu ArcelorMittal Poland.
Drobnych projektów nie sposób zliczyć, ale warto podkreślić te, które mogą ratować życie i zdrowie ludzi. Współpraca z lokalnymi szpitalami jest jednym z ważniejszych działań koncernu w Polsce. Tylko w ubiegłym roku razem z działającą przy firmie Fundacją Ochrony Zdrowia ArcelorMittal Poland za milion złotych zakupił nowoczesny mammograf cyfrowy, który pozwolił poszerzyć ofertę profilaktyki nowotworu w Zagłębiowskim Centrum Onkologii.
Firma wspiera nie tylko obszar poświęcony zdrowiu, ale i edukacji dzieci, pomaga w realizacji projektów dla osób z niepełnosprawnościami, starszych czy wykluczonych. Działa na rzecz zwierząt, współpracując ze schroniskami, poprawia bezpieczeństwo w regionach wspierając lokalne oddziały OSP i PSP, dofinansowuje amatorskie drużyny sportowe.
W tym roku mija 20 lat, od kiedy rozpoczęłam pracę w ArcelorMittal Poland. Widziałam zmiany, jakie zachodziły w firmie przez te dwie dekady, zwłaszcza w procesie budowania relacji ze społecznościami lokalnymi – z naszymi sąsiadami, na których mamy ogromny wpływ. Od początku chcieliśmy nieść im wsparcie, ale trzeba powiedzieć jasno, że to oni niejednokrotnie wskazywali nam kierunek, w którym powinna iść nasza współpraca, podpowiadali, co jeszcze możemy zrobić dla miast, w których prowadzimy naszą działalność. Nie zawsze ta współpraca była łatwa, ale zawsze darzyliśmy się szacunkiem – zauważa Karolina Muza-Adamiec, szefowa Kampusu i People & Culture manager w ArcelorMittal Poland. Patrząc wstecz mogę śmiało powiedzieć, że jestem dumna z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Cieszę się także, że pomagamy nie tylko jako firma, ale pomagają indywidualnie również nasi wspaniali wolontariusze, którzy bezinteresownie, w swoim wolnym czasie realizują szereg wartościowych inicjatyw – dodaje.
Współpraca z lokalnymi społecznościami i władzami jest jednym z priorytetów firmy. ArcelorMittal to nie tylko jeden z najważniejszych pracodawców w naszym mieście, ale także partner do rozwoju. Inwestycje tej firmy są gwarancją pomyślności Sosnowca na długie lata. Cieszę się, że możemy wspólnie budować przyszłość naszego miasta – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Miasta Sosnowca.
Dla ArcelorMittal Poland przez 20 lat najważniejsi byli ludzie. Sąsiedzi, ale przede wszystkim pracownicy. To oni, ich wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pozwoliły zbudować renomę i rozwijać ofertę firmy. W sześciu lokalizacjach spółka zatrudnia ponad 9000 osób i 2000 w firmach współpracujących, a każde miejsce pracy w hutnictwie generuje sześć miejsc pracy w branżach pokrewnych. Choć nadal funkcjonuje przekonanie, że nasz przemysł zatrudnia głownie mężczyzn, naszą siłą są także kobiety, które stanowią 10 proc. całej załogi, a ta liczba nadal rośnie – zauważa Stanisław Ból, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland. I nie są to tylko stanowiska biurowe: mamy świetne suwnicowe, maszynistki lokomotyw, kierowniczki linii czy dyrektorki. To bardzo ważne i odpowiedzialne stanowiska. Razem tworzymy różnorodny, ale zgrany zespół – podsumowuje.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.