Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że Dział Obsługi Klienta jest nieczynny od 12 marca br. do odwołania. Nie ma również możliwości załatwiania spraw, które wymagałyby osobistej wizyty w siedzibach spółki. Tak samo postanowiono w Krakowie, odnośnie do Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Senatorskiej 9. Wszelkie planowane spotkania zostały odwołane, a spółka zachęca do kontaktu telefonicznego, mailowego i poprzez e-BOK.

Podobnie postąpiła Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna sp. z o.o.: od najbliższego poniedziałku 16 marca kancelaria będzie zamknięta, a interesanci mogą kontaktować się z przedsiębiorstwem jedynie telefonicznie, mailowo bądź też za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Do kontaktu z doradcami w kanale live chat oraz kierowania pytań do wirtualnego doradcy zachęca wrocławska spółka wod-kan. Oferuje też załatwienie sprawy przez eBOK, stronę www, albo kontakt telefoniczny. Decyzją Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łodzi zamknięte dla osób z zewnątrz zostało nie tylko Biuro Obsługi Klienta, ale też kasa, archiwum techniczne, laboratoria badania wody i ścieków, warsztat napraw pojazdów. Kontakt z pracownikami ZWIK odbywa się tylko drogą telefoniczną lub mailową.

Aquanet SA w Poznaniu podjął decyzję o zamknięciu wszystkich Punktów Obsługi Klienta. Nie ma również możliwości załatwienia spraw, które wymagałyby osobistej wizyty w siedzibach spółki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Rzeszowie poinformowało, iż od 12 marca do odwołania przyjmowanie i realizacja zleceń przez Laboratorium Centralne odbywać się będzie tylko w awaryjnych sytuacjach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, zawieszono też przyjmowanie zamówień na remonty pomp zatapialnych.

Wszystkie spółki deklarują, że dostawy wody i odbiór ścieków odbywać się będzie bez zakłóceń.

Przeczytaj także: WHO potwierdza: w wodzie koronawirusa nie ma