Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce przeznaczać na finansowanie działań związanych z ochroną środowiska około 5-6 mld zł rocznie. Będzie to możliwe dzięki wsparciu ze środków unijnych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na gospodarkę wodno-ściekową.
Fot. inzynieria.com
W nowej perspektywie budżetu unijnego na lata 2014-2020 jednym z głównych priorytetów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest wspieranie działań w zakresie ochrony klimatu, gospodarki wodno-ściekowej oraz odpadowej.
Jak podkreśla Małgorzata Skucha, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ze wsparcia unijnego będą mogli skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa podlegające samorządom aplikującym o środki.
NFOŚiGW zamierza – wraz z dofinansowaniem z UE – przeznaczać rocznie około 5–6 mld zł na różnorodne działania z dziedziny ochrony środowiska.
„Przede wszystkim dotyczy to realizacji zobowiązań wynikających z Traktatu Akcesyjnego i zakończenia np. porządkowania gospodarki wodno-ściekowej. Drugą bardzo istotną kwestią pozostaje gospodarka odpadami. Chcemy, żeby oferowane przez nas efektywne wsparcie finansowe spowodował, że będziemy krajem, który może się poszczycić, że wykorzystuje odpady ponownie” – dodaje prezes.
Ważne mają być też działania ekologiczne zapobiegające zmianom klimatycznym na ziemi. Chodzi m.in. o ochronę przeciwpowodziową, ale też efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.