Zdaniem ekspertów IKT (Institut für Unterirdische Infrastruktur)niezależnego instytutu badawczego z siedzibą w Gelsenkirchen (Niemcy) – znajdujemy się na początku istotnej zmiany sposobu postrzegania funkcji i znaczenia gospodarki ściekowej. W obliczu nasilających się zmian klimatycznych musi ona w większym stopniu odpowiadać na nowe potrzeby. Konieczne jest wypracowanie nowych koncepcji i strategii adaptacyjnych, dotyczących przede wszystkim kwestii zapobiegania powodziom miejskim i wzmacniania naturalnych obiegów wody.

W możliwej do przewidzenia przeszłości miasta powinny położyć nacisk na tworzenie i utrzymywanie podziemnych zbiorników wody i zrównoważonych systemów odwadniających. To otwiera przed branżą bezwykopową nowe możliwości. Roland Waniek w swoim wystąpieniu dokona ich wszechstronnej analizy i zaprezentuje optymalne strategie reagowania na zmieniające się okoliczności. Warto je poznać.

Roland Waniek wystąpi 21 czerwca (wtorek), podczas sesji plenarnej XX Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”

Aby wziąć w niej udział, jak i w całym wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie konferencji

Liczne atrakcje jubileuszowej edycji Konferencji

Na uczestników tegorocznej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesję techniczną, a także cztery panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.

Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inzynieria.

Przeczytaj także: Jak miasta radzą sobie ze zmianami klimatycznymi? [KONFERENCJA ONLINE]