Jak wynika z obecnej treści dokumentu, projektodawca uwzględnił uwagi Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, dotyczące konieczności wprowadzenia przepisów przejściowych w zakresie taryf obowiązujących w 2017 r., uchwalonych na podstawie dotychczasowych przepisów.
Fot. Pixabay
Zgodnie z art. 546 przedmiotowego projektu: „Taryfy, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2015 r. poz. 139 i 1893), określone na rok 2017, mogą ulec zmianie w trakcie tego roku na zasadach określonych w przepisach tej ustawy.”
Jednocześnie Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” informuje, że przedłoży propozycję uzupełnienia przepisów ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, umożliwiających zmianę taryf wynikającą z wyżej wymienionego art. 546 projektu ustawy Prawo wodne.
W opublikowanym projekcie nie uległy zmianie stawki opłat za pobór wód podziemnych i powierzchniowych, jednak w komunikacie Ministerstwa Środowiska napisano, że: „Projekt ustawy Prawo wodne przewiduje dla różnej wielkości miast różne stawki. Maksymalny poziom do jakiego mogą wzrosnąć ceny to do 15 groszy w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców i do 40 groszy za 1 m3 w dużych aglomeracjach miejskich. W wyniku analizy przeprowadzonej w ministerstwie podczas prac nad ustawą, oznacza, że czteroosobowej rodziny jest to wzrost opłat za wodę około 2,5 zł miesięcznie - oświadczył wiceminister Andrzej Szweda-Lewandowski.”
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.