Projekt obejmował modernizację zakładu produkcji wody i 90 km sieci wodociągowej oraz budowę 150 km sieci kanalizacyjnej. Koszt zakończonej po dziewięciu latach inwestycji to ponad 183 mln euro. Jak podaje PAP, część środków pochodziła z europejskiego Funduszu Spójności.
Z usług zakładu produkcji wody „Na grobli” korzysta teraz połowa mieszkańców miasta. Dzięki nowoczesnym filtrom piaskowym i węglowym poprawiła się jakość i smak wody. Można ją pić bez przegotowania. Zakład dostarcza w ciągu doby średnio 61 tysięcy metrów sześciennych, czyli mniej więcej połowę uzdatnianej w tym czasie wody przez MPWiK. Woda spełnia rygorystyczne normy obowiązujące w Unii Europejskiej.
Na terenie Wrocławia zmodernizowano kilkadziesiąt kilometrów wodociągów i wybudowano około 150 km nowej kanalizacji sanitarnej, w tym dwa główne kolektory ściekowe - Bystrzyca i Ślęza. Prace prowadzono w zachodniej i południowej części miasta.
Inwestycja przyczyniła się do tego, że 98 procent mieszkańców miasta ma już dostęp do sieci kanalizacyjnej. Dzięki rozbudowie sieci i likwidacji szamb ścieki są odprowadzane bezpośrednio do oczyszczalni. Kolejny etap rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej rozpocznie się w 2011 r. i potrwa do 2015 r. Swoim zasięgiem obejmie głównie osiedla w północnej części miasta.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.