Ale na tym nie koniec. Już teraz spółka stara się o dofinansowanie środkami Unii Europejskiej kolejnych remontów. MPWiK przedstawiło jeden z największych dolnośląskich projektów wykorzystania funduszy unijnych w latach 2007-2013. Rząd zakwalifikował go do kluczowych zadań, o realizację których będzie zabiegał w Brukseli. W sumie spółka planuje wyremontować niemal sto kilometrów magistral i nieco mniejszych sieci wodociągowych. Zakres inwestycji jest ogromny. W ciągu najbliższych pięciu lat MPWiK na inwestycje planuje wydać miliard złotych.

Remonty nie powodują większych utrudnień w ruchu, gdyż prace prowadzone są nowoczesnymi metodami cementowania i reliningu. Pierwsza z nich polega na wyłożeniu wnętrza rury cienką warstwą specjalnego betonu. Relining z kolei to wprowadzenie nowej rury do już istniejącej. Obie metody wzmacniają konstrukcję wodociągu oraz na wiele lat uodpornią go przed korozją i osadami. Dzięki temu zmniejszy się ilość awarii i poprawi smak wody docierającej do mieszkańców Wrocławia. Ważne jest także to, że te metody są tak nowoczesne, iż dzięki nim nie trzeba rozkopywać całych ulic w celu wymiany wodociągów. Wykonawcy robót wycinają jedynie niewielki kawałek magistrali i od środka czyszczą ją. To pozwala remontować sieci wodociągowe bez wyłączania z ruchu całych ulic. Utrudnienia są w niektórych ich punktach i polegają jedynie na zwężeniach.

Oprócz projektów dofinansowanych z unijnych funduszy MPWiK wymienia sieci wodociągowe i kanalizacyjne wszędzie tam gdzie remontowane są wrocławskie ulice. Tylko obecnie prace toczą się w kilkunastu miejscach.