Sportowcy rywalizowali ze sobą w ponad 20 dyscyplinach. Spartakiada trwała trzy dni. Udział w spartakiadzie zapewnił wszystkim zawodnikom doskonałą zabawę i wielką satysfakcję. Połączenie sportowej rywalizacji i radosnego świętowania na długo pozostanie w pamięci uczestnikom. Uroczyste otwarcie miało miejsce w piątek o godzinie 14:00 na stadionie Piasta. Na płytę stadionu weszła orkiestra prowadząc kolejno wszystkie reprezentacje. Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonał prezes gliwickiego Zarządu PWiK Henryk Błażusiak w towarzystwie prezydenta miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Ogryzka, prezesa Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" Stanisława Drzewieckiego oraz duszpasterza ks. Grzegorza Krząkały.
Warta podkreślenia jest doskonała atmosfera, jaka panowała pomiędzy rywalizującymi zawodnikami i drużynami. Choć walka w niektórych konkurencjach była zaciekła, zawodnicy zawsze grali fair, szanując rywali, a po zakończonych rozgrywkach szli wspólnie na zabawy biesiadne.
W Gliwicach po raz kolejny przyznano specjalną nagrodę Fair Play, ufundowaną przez generalnego sponsora spartakiady - firmę KWH Pipe Poland. Zwycięzcą nagrody Fair Play został Pan Andrzej Babczyński z Częstochowy. Na kilka dni przez spartakiadą podczas treningu siatkówki złamał nogę. Pomimo nogi w gipsie przyjechał kibicować swojej drużynie, która zdobyła w tej dyscyplinie trzecie miejsce.
Organizatorzy z Gliwic zapewnili zawodnikom nie tylko doskonałe warunki do rywalizacji, ale również bardzo atrakcyjny program zajęć pozasportowych. Jak dobrze potrafią się bawić wodociągowcy pokazali podczas zabaw integracyjnych pierwszego i drugiego dnia. Tańcom i śpiewom nie było końca, a zawodnicy, którym nie dość było rywalizacji na stadionach, mieli możliwość wspólnego śpiewania karaoke. Specjalną atrakcją drugiego dnia był piękny pokaz sztucznych ogni, ufundowany przez KWH Pipe.
Zwycięzcami spartakiady w klasyfikacji generalnej Spartakiady zostały zespoły z:

1. LPWiK Legnica
2. ZWiK Łódź
3. MPWiK Lublin
4. PWiK Gliwice
5. MPWiK Bydgoszcz

W imieniu sponsora generalnego - firmy KWH Pipe Poland - pragnę serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom spartakiady i życzyć kolejnych udanych występów. Wielką przyjemnością było sponsorowanie imprezy dla tak wspaniałych zawodników. Dziękujemy organizatorom za ich wielki trud i za stworzenie doskonałych warunków do sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play.
Maciej Batkowski
Menedżer Marketingu
KWH Pipe Poland

Wyniki konkurencji oraz galerię zdjęć znajdziecie Państwo na stronach:
www.kwh.pl
www.pwik.gliwice.pl/spartakiada/