Sportowcy rywalizowali ze sobą w ponad 20 dyscyplinach takich jak: piłka nożna, bieg przełajowy, bieg na 100 metrów, skok w dal, strzelanie, tenis ziemny, tenis stołowy, brydż, przeciąganie liny, konkurencja niespodzianka (walka na poduszki na bomie), sztafeta pracownicza oraz: piłka siatkowa plażowa, ewakuacja do tratwy ratunkowej, rzut kołem ratunkowym, pływanie, rzut rzutką cumowniczą, wędkarstwo i wioślarstwo.

Spartakiada trwała trzy dni. Uroczyste otwarcie miało miejsce w piątek o godzinie 14:00 na świnoujskiej plaży. Kolumna sportowców przechodziła przez bramę z rury WehoLite SPIRO prowadzona przez Orkiestrę Marynarki Wojennej.

Zawody były rozgrywane na doskonale przygotowanych obiektach sportowych Świnoujścia i sąsiedniego niemieckiego miasta Ahlbeck oraz na świnoujskiej plaży. Wszystkie hale sportowe, boiska, sale i bieżnie były położone blisko siebie, co pozwalało zawodnikom i widzom na łatwe i szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami.

W zawodach udział wzięło 1430 uczestników, co jest liczbą absolutnie rekordową. Udział w spartakiadzie zapewnił wszystkim zawodnikom dużo doskonałej zabawy.

Warta podkreślenia jest doskonała atmosfera, jaka panowała pomiędzy rywalizującymi drużynami. Choć walka w niektórych konkurencjach, jak na przykład w piłce nożnej, czy przeciąganiu liny była ostra, zawodnicy zawsze grali fair szanując rywali, a po zakończonych rozgrywkach szli wspólnie na zabawy biesiadne.

Organizatorzy ze Świnoujścia zapewnili zawodnikom nie tylko doskonałe warunki do rywalizacji, ale również bardzo atrakcyjny program zajęć pozasportowych. Wodociągowcy pokazali jak dobrze potrafią się bawić podczas zabawy integracyjnej pierwszego i drugiego dnia. Bardzo miłym akcentem sobotniej integracji był imponujący pokaz ogni sztucznych, po obejrzeniu którego biesiadnicy zaczęli skandować: Świnoujście, Świnoujście...

Spartakiadę uroczyście zamknął Prezes Zarządu ZWIK w Świnoujściu Pan Adam Makieła.

W imieniu firmy KWH Pipe Poland pragnę serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom i życzyć kolejnych udanych występów. Wielką przyjemnością było sponsorowanie imprezy dla tak wspaniałych zawodników. Dziękujemy organizatorom za ich wielki trud i za stworzenie doskonałych warunków do zdrowej rywalizacji w duchu zasad fair play.