Projekt podczyzsczalni sporządziła firm PP-EKO sp. z o.o. Zastosowano tu technologię beztlenową. W wyniku procesów chemicznych powstaje produkt uboczny w postaci biogazu, który jest wysokokalorycznym paliwem, jakie może być w dalszej kolejności wykorzystywane m.in. do produkcji energii elektrycznej, z której może korzystać zakład. Przetworzenie zanieczyszczeń w biogaz powoduje znaczne zmniejszenie ilości osadu, jaki powstaje w oczyszczalni - aż o około 10 razy w porównaniu do tradycyjnej technologii tlenowej. Znacznie mniejsze są też rozmiary oczyszczalni. Zastosowany częściowo zamknięty obieg wody zmniejsza jej zużycie w procesie produkcyjnym.

Wydajność podczyszczalni ma wartość 400 m3 na dobę, co umożliwi zakładowi osiągnąć maksymalną zdolność produkcyjną. Koszty podjęcia tej inwestycji przy efektywnym wykorzystaniu biogazu zwrócą się w ciągu kilku lat.

Realizacja tego zadania to jeden z elementów mających na celu modernizację za zakładu.

Firma Lamix jest producentem papieru higienicznego wytwarzanego z makulatury. Zrealizowana inwestycja ma na celu optymalizację gospodarki wodnej i redukcję powstających w produkcji ścieków i odpadów.