Kieleckie targi to impreza środowiska branży wod-kan, kierowana do firm zajmujących się infrastrukturą uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, dostawami aparatury, maszyn i materiałów, urządzeń i sprzętu specjalistycznego i laboratoryjnego. Przyciąga ona także studentów uczelni wyższych i wydawnictwa branżowe. Ścisła współpraca wszystkich zainteresowanych w znaczącym stopniu powoduje rozwój branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce, a TIWS jest bardzo dogodną okazją do nawiązania kontaktów, wymiany pomysłów i dzielenia się informacjami zarówno w środowisku wykonawców, dostawców jak i inwestorów.

Zakres tematyczny targów obejmował takie zagadnienia, jak: infrastruktura z zakresu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków; materiały do budowy stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków; materiały i urządzenia do budowy, utrzymania i renowacji sieci wodno-kanalizacyjnych oraz studni głębinowych; pojazdy i sprzęt specjalistyczny;
systemy informatyki, automatyki, monitoringu, programy komputerowe; BHP w obiektach gospodarki wodno-ściekowej; technologie gospodarki odpadami, oczyszczania ścieków i uzdatniania wody; sprzęt laboratoryjny, pomiarowy i regulacyjny.

Na targach obecni byli także przedstawiciele naszego wydawnictwa, którzy prezentowali m.in. otwarty w lipcu portal branżowy inzynieria.com. Zasadność i potrzebę organizowania podobnych imprez, które są dobrą okazją do nawiązania współpracy, potwierdziło wysokie zainteresowanie naszym stoiskiem wystawczym, cieszącym się sporym zainteresowaniem specjalistów z branży.

Na trzydniowych targach TIWS obecnych było wielu przedstawicieli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Wzięli oni udział w konferencjach, seminariach, dyskusjach i imprezach towarzyszących. Drugiego dnia imprezy odbyła się konferencja Tradycja i Nowoczesność w Rozwoju Infrastruktury Wodno-Ściekowej przy Udziale Środków Unijnych. Wykłady poprowadzili znani fachowcy z branży, wypowiadając się m.in. na tematy związane z inwestowaniem w rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej we współpracy z Unią Europejską.

Podczas trwania imprezy zostały wręczone wyróżnienia Targów Kielce.  Zostały nimi uhonorowane: firma Biatel S.A. z Warszawy za słupek telemetryczny CellMAG z rejestratorem CellBOX –H/BOX-RTU; Corol sp. z o.o. z Janikowa za system kanalizacji ciśnieniowej oparty o tłocznie ścieków AWALIFT; Apator Control Sp.z o.o. z Torunia, za AMR - Radiowy System Odczytu wskazań wodomierzy oraz Hydro-Vacuum z Grudziądza, za typoszereg podwodnych agregatów głębinowych typu GCA.
Medale Targów Kielce otrzymały: Eurotech Katarzyna Trojanowska - Bielsko-Biała, za solarne suszarnie osadów ściekowych z przewracarką WENDEWOLF® lub WENDEFUCHS®; Fabryki Armatur Jafar S.A. z Jasła, za zawór antyskażeniowe typu BA; P.H.U. Ortocal s.c. A.Matlak, B.Adamczak z Poznania, za urządzenie ISB ScaleBuster.
Nadane zostały również wyróżnienia za aranżację stoiska, otrzymały je firmy: MEVA-POL sp. z o.o. z Gdańska, Hydro-Vacuum S.A. z Grudziądza oraz Ambasada Królestwa Danii w Warszawie. Medal otrzymał BRUK-BET sp. z o.o. z Żabna.

Wizyta na w Kielcach dla wielu była również okazją do odwiedzenia „Wodociągów Kieleckich” sp. z o.o. podczas organizowanego w siedzibie firmy i na wybranych obiektach wodociągowych Dnia Otwartego – WODOCIĄGI BEZ TAJEMNIC. Odwiedzający mieli możliwość przejażdżki do źródeł niewymagającej uzdatniania kieleckiej podziemnej wody a także jej degustacji. Atrakcją była również przygotowana specjalnie z okazji jubileuszu wystawa „80 lat Wodociągów Kieleckich” w kieleckim Muzeum Historii Kielc, gdzie oglądać można było eksponaty, dokumentujące historię od pierwszych prób i projektów zaopatrzenia miasta w wodę oraz stworzenia kanalizacji po dzień dzisiejszy. Wystawione były również pamiątki życia i pracy pokoleń wodociągowców, która przekładała się wprost na codzienność mieszkańców Kielc.

Kolejna edycja targów TIWS została zaplanowana w terminie 5-7 października 2009 r.