Jak poinformowała PAP w depeszy, Europejski Bank Inwestycyjny udzieli wsparcia trwającemu programowi modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w mieście. Program inwestycyjny uchwalony przez radę miasta na lata 2009-2018 zakłada, że łączne potrzeby inwestycyjne krakowskich wodociągów wyniosą ponad 8oo mln zł.
Program dotyczy zwłaszcza rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Woda pitna o parametrach odpowiadających rygorystycznym normom europejskim ma być dostarczana do niemal 100 proc. mieszkańców miasta. Odbiór ścieków realizowany będzie od 98 proc. gospodarstw domowych. Wszystkie ścieki będą oczyszczane w zakładach zapewniających pełną ochronę wód powierzchniowych oraz podziemnych.
Do 2018 roku długość krakowskiej sieci wodociągowej z przyłączami na wzrosnąć o 130 km, a sieci kanalizacyjnej - o 330 km. Sieć rozbudowywana będzie przede wszystkim we wschodniej części miasta.
Od siedmiu lat Kraków realizuje jeden z największych w Polsce projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dzięki wsparciu z unijnego Funduszu Spójności, przeprowadzona została rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Płaszów II. Całkowity budżet przedsięwzięcia wynosił 85,8 mln euro, z czego 65 proc. stanowiły pieniądze z Funduszu Spójności.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.