Zgromadzonych gości przywitał i tym samym rozpoczął konferencję - Prezes Zarządu spółki AMITECH Poland, Andrzej Pielaszkiewicz. Wszystkie prelekcje były poświęcone zastosowaniu rur GRP i - z wyjątkiem jednej – zostały wygłoszone przez przedstawicieli firmy AMITECH Poland.

W trakcie wystąpień poruszano następujące zagadnienia: dotychczasowe osiągnięcia w renowacji kolektorów o dużych średnicach w technologii krótkich modułów GRP (Rafał Faryś), projekt Gigablok w Katowicach - inwestycja z zastosowaniem trzech typów rur z żywic poliestrowych (Adam Wojtala), przepusty drogowe z rur GRP – budowa i renowacja (Andrzej Jaświłowicz), a także systemy zbiorników retencyjnych wykonywanych na bazie wielkośrednicowych rur CFW GRP (Adam Żeligowski).

Uczestnicy konferencji wysłuchali też prezentacji poświęconych: renowacji wodociągu w Narvie w Estonii (Harri Lemsalu, €xtraconsult), zastosowaniu rur GRP w instalacjach ciśnieniowych (wodociąg Tarnowo Podgórne, Poznań - Hetmańska, Katowice - Szopienice) oraz użyciu rur biaxialnych (Norbert Kopydłowski), jak również obliczeniom statyczno-wytrzymałościowym rur GRP instalowanych metodami bezwykopowymi (Robert Walczak).

Po obradach goście mieli możliwość zwiedzenia Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium – Toruń".Organizator zadbał o to, aby uczestnicy spotkania nie nudzili się w czasie wolnym od obrad. Goście, którzy przyjechali do Torunia po południu bądź wieczorem 13 września mogli spędzić czas w kasynie. Z kolei wieczorem 14 września odbyła się uroczysta kolacja, w trakcie których nie brakowało atrakcji. Gości zabawiał kabaret Formacja Chatelet. Odbył się również pokaz barmański w barze lodowym oraz warsztaty przygotowania drinków. Zabawa przy muzyce DJ’a trwała do późnych godzin nocnych. 

Ostatniego dnia w sobotę nastąpiło zakończenie konferencji.

Wydarzenie w Toruniu było już szóstym z cyklu spotkań dla projektantów, zorganizowanym przez AMITECH Poland. W tegorocznym udział wzięło 120 osób. Kolejne zaplanowano na wrzesień 2013 r. 

Zobacz fotogalerię