Dwie warszawskie stacje uzdatniania wody – „Praga” i „Filtry” - prowadzą modernizację ciągów technologicznych, które mają na celu podniesienie jakości dostarczanej wody, a także zwiększenie niezawodności sieci.

Dwie stacje uzdatniania wody Wodociągów Układu Centralnego – „Praga” i „Filtry” – prowadzone są prace obejmujące modernizację ciągów technologicznych.
"Praga"
Prace modernizacyjne polegają na rozbudowaniu ciągów technologicznych o kolejny etap uzdatniania, tzn. uzupełnienia procesu produkcji o ozonowanie pośrednie i filtrację na węglu aktywnym. Układ hydrauliczny stacji zostanie rozszerzony o nowe technologie, co umożliwi zmniejszenie dawkowania chloru i dwutlenku chloru, stosowanych
do dezynfekcji wody. Strefa zasilania stacji uzdatniania „Praga” to około 1/3 powierzchni stolicy.
Jak podaje MPWiK w m.st. Warszawie S.A., "(...) zakres prac obejmuje: kompleksową budowę na terenie SUW „Praga” budynków ozonowania pośredniego i filtrów węglowych, pompowni pośredniej, magazynu tlenu, zaplecza technicznego, a także modernizację wybranej infrastruktury."
Wykonawcą inwestycji o łącznej wartości 82 mln zł netto, jest konsorcjum firm IDS-BUD S.A. (lider), SEEN TECHNOLOGIE Sp. z o.o. i INSTAL WARSZAWA S.A.
"Filtry"
Na stacji uzdatniania „Filtry” także rozpoczęła się modernizacja tzw. „drugiego ciągu technologicznego”. Wcześniej, w 2010 r., uruchomiono już stację ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym. W ramach inwestycji przebudowane zostaną budynki pulsatorów, koagulacji, filtrów (wraz z dyspozytornią), pompownia drugiego stopnia, komory i przewody technologiczne.
Koszt inwestycji, którą zrealizują firmy BUDIMEX S.A. i CADAGUA S.A., wynosi 65 mln zł netto.
Modernizacja obydwu stacji uzdatniania wody ma zostać zrealizowana do końca 2015 r.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.