Adresatami tego spotkania byli przede wszystkim specjaliści z branży wodno-kanalizacyjnej, reprezentujący głównie firmy projektowe i eksploatacyjne.  

Konferencję rozpoczął prezes PRiK – Jacek Sobkowiak, który powitał zgromadzonych gości oraz wygłosił referat nawiązujący do 10-lecia Stowarzyszenia. Pierwszego dnia miały też miejsce wystąpienia przedstawicieli TEPPFA: jedno z nich dotyczyło porównania czasu instalacji sieci kanalizacyjnej oraz czasu życia systemów tworzywowych, a w drugim zaprezentowano cele i osiągnięcia Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych.  

Program drugiego dnia konferencji był bardziej rozbudowany, a wykłady trwały od rana do późnego popołudnia. Marek Mathea opowiadał o poprawie funkcjonowania systemów kanalizacji deszczowej poprzez zastosowanie podziemnych zbiorników retencyjnych. Steve Tan mówił o trwałości systemów rurowych z PVC. Przedstawiciele MPWiK w Częstochowie przygotowali wystąpienie na temat problemów eksploatacyjnych sieci wod-kan. Prelegenci reprezentujący PRiK mówili m.in. o: porównaniu statusu studzienek tworzywowych i tradycyjnych w świetle norm, znaku jakości PRiK, doborze systemu drenażowego czy odporności systemów rurowych na podciśnienie. Florian Piechurski z Politechniki Śląskiej opowiedział o wpływie wymiany materiałów i monitoringu sieci wodociągowej na straty wody. Pozostałe referaty dotyczyły zgrzewania elektrooporowego i dobrych praktyk wykonawczych oraz trendów statystycznych w budownictwie. Każdy blok wykładowy kończyła dyskusja, w której uczestniczyli słuchacze i prelegenci.

W tym roku Polskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych obchodziło 10-lecie działalności, toteż konferencja w Zawierciu była równocześnie okazją do świętowania tego jubileuszu. Podczas uroczystego bankietu gości bawił Tomasz Jachimek, a pozostałą część wieczoru umilił zespół „Czysta Energia” z Poznania.

Zobacz fotogalerię z konferencji pt. Sieci Kanalizacyjne i Wodociągowe z Tworzyw Sztucznych