W okresie przygotowawczym, tj. zimą i wczesną wiosną, mieszkańców ulic odwiedzali przedstawiciele firmy projektowej. Zbierali oni dane dotyczące m.in. przebiegu instalacji wodociągowej na prywatnych posesjach.

Dzięki temu wiadome jest, że zakres remontowanej infrastruktury obejmować będzie ponad 6 km sieci wodociągowej, a stalowe rurociągi zostaną zastąpione rurami oraz kształtkami polietylowymi. Na każdej odnodze prowadzącej do budynku zamontowana zostanie zasuwa. Remont przyłączy będzie wykonany do miejsca zabudowy wodomierza, tj. w zależności od obecnego rozwiązania – do budynku lub do studzienki wodomierzowej.

Całe zadanie ma być zrealizowane do października 2015 r. Jego koszt to ponad 2 mln zł.

Po remoncie naruszone części nawierzchni zostaną odbudowane. Jak poinformował Sławomir Grucel z MPWiK z Jaworzna, większość prac będzie wykonywana bezwykopowo z wykorzystaniem metody przewiertu sterowanego. Podkreślił jednak, że lokalizacja miasta i wynikające z tego warunki geologiczne powodują, że często, mimo planu realizacji prac bezwykopowo, ostatecznie konieczne jest ich wykonanie metodami tradycyjnymi. Dotychczas z zastosowaniem wspomnianej metody wykonany został ponad 700-metrowy odcinek wodociągu.