Jak informują Warszawskie Wodociągi, w trakcie prac, polegających na odpompowaniu wody z wykopu, służby MPWiK korzystały z dwóch specjalistycznych samochodów ciśnieniowo-ssących oraz dwóch pomp. Wszystkie działania prowadzone były w porozumieniu z wykonawcą.


Do awarii magistrali wodociągowej w ul. Rosoła doszło w wigilijny wieczór. Utrudnienia związane z obniżeniem ciśnienia wody lub całkowitym jej brakiem trwały trzy godziny. Ruch samochodów w rejonie skrzyżowania ulic Rosoła i Płaskowickiej przywrócono nocą, a magistrala do eksploatacji włączona została ponownie 26 grudnia br. Wcześniej wymieniono około 6-metrowy fragment przewodu.

Odcinek między węzłami Puławska i Przyczółkowa (dzielnica Ursynów) to najkrótszy (4,6 km) z budowanych odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy (droga ekspresowa S2). To tu jednak powstaje najważniejszy obiekt drogi – tunel o długości 2,3 km, który ma być najdłuższym miejskim tunelem drogowym w Polsce. Poza fragmentem, na którym pracuje włoska spółka Astaldi, prace realizowane są także między węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński (odcinek o długości 6,45 km buduje turecka firma Gülermak) oraz między węzłem Wał Miedzeszyński a węzłem Lubelska (7,5 km, wykonawca: Warbud). Cała obwodnica Warszawy ma być gotowa w drugiej połowie 2020 r.

Przeczytaj także: Budowę Południowej Obwodnicy Warszawy opóźnia... bazarek