Hasło przewodnie Hydro Forum – 16. Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji brzmiało „Rozwój przez współpracę. Daj się zainspirować, inspiruj innych”. W dniach 25–27 września br. w Kocierzu, malowniczej miejscowości w Beskidzie Małym, spotkali się uczestnicy wydarzenia z wieloletnią tradycją. W większości byli to menedżerowie firm wodociągowych oraz firm dostarczających rozwiązania dla branży wod-kan. W gronie specjalistów dyskutowano m.in. o tym, co w branży aktualne, co warto zmieniać i jakie prowadzić inwestycje.
Prelekcje na Hydro Forum. Fot. inzynieria.com
Program obejmował m.in. prelekcje na temat studium przypadku: połączenia działalności wod-kan i ciepła w Kościerzynie omawiał Robert Fenning (Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO sp. z o.o.), natomiast przykład konsolidacji zlewniowej zaprezentowała Helena Darul (Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.). O tym, dlaczego ważna jest regionalna współpraca branży dla strategii zaopatrzenia w wodę mówił Andrzej Malinowski (Dąbrowskie Wodociągi sp. z o.o. i Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego).
Klara Ramm, ekspert EurEau i doradca IGWP, przygotowała prezentację o poszukiwaniu synergii w branży i wydłużeniu łańcucha wartości. Tomasz Konieczny (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu) opowiadał o styku nauki i biznesu, czyli centrum nowych technologii. Z kolei Hanna Madejczyk (Aquanet S.A.) z Poznania przedstawiała aspekty współpracy kapitałowej.
Obrady podczas Hydro Forum. Fot. inzynieria.com
Nie zabrakło wystąpień firmowych. Tadeusz Stryjski (AVK Armadan sp. z o.o.) opisywał możliwości poprawy bilansu energetycznego w oparciu o zewnętrzne źródła finansowania z gwarancjami duńskiego rządu, a Adam Włodarczyk (Złote Runo sp. z o.o.) pokazał, jak dzięki wdrażaniu a Polsce systemów monitoringu sieci kanalizacyjnych i wód opadowych doszło do współpracy międzynarodowej. Na temat systemów retencyjnych – ich planowaniu, budowie i eksploatacji wypowiedział się Norbert Kopydłowski (Amiblu sp. z o.o.).
Kamila Rudnik (Hufgard Polska sp. z o.o.) wymieniała korzyści płynące ze współpracy inwestora z dostawcą technologii podczas przygotowań inwestycji do realizacji, a Michał Milczarek (BLEJKAN S.A.) przekonywał o dialogu technicznym jako skutecznej metodzie opracowania PFU na potrzeby renowacji sieci wodociągowej. Natomiast Adam Tkacz (Fusion Polska sp. z.o.o .) wskazywał wymianę i łączenie doświadczeń producentów jako sposób na innowacje.
Joanna Brodzik gościła na Hydro Forum. Fot. inzynieria.com
Ważną częścią konferencji były wystąpienia zaproszonych gości specjalnych. Pierwszego dnia Joanna Brodzik, znana aktorka i prezenterka telewizyjna, zaangażowana w działalność charytatywną (prezes fundacji Opiekun Serca działającej na rzecz osób niepełnosprawnych) spotkała się z uczestnikami pod hasłem „Jaka jest dobra rola dla Ciebie, Joanna Brodzik znana nie tylko z ekranu”.
Następnego dnia Anna Urbańska, neurocoach, opowiadała o tym, jak budować motywację pracowników i inspirować ich do działania wykorzystując wiedzę o najnowszych badaniach nad mózgiem. Sama działa jako master trener Struktogramu, metodologii, która, wykorzystując wiedzę o genetyce mózgu, pozwala skuteczniej sprzedawać, zarządzać i radzić sobie w relacjach ze sobą i z innymi.
Agnieszka Cegielska, dziennikarka i prezenterka TVN, inicjatorka akcji „Ekowyzwanie”, promującej działania ekologiczne w codziennym życiu, mówiła właśnie o tematach związanych z ekologią i o tym, jak ich potencjał wykorzystać w komunikacji przedsiębiorstwa.
Podsumowaniem konferencji była debata, w której zaproszone ekspertki i przedstawiciele branży rozmawiali o budowaniu wizerunku przez pryzmat ekologii i o tym, jak ją wykorzystać do budowania relacji między klientami a branżą wodociągową.
Podczas trzydniowego spotkania był też czas na rozrywkę. W Baciarskiej Chacie odbyła się koleżeńska kolacja, a po zakończeniu dyskusji i prezentacji wystąpił kabareciarz – Jerzy Kryszak.
Hydro Forum – 16. Ogólnopolska Konferencja Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji odbyła się w dniach 25–27 września br. w Hotelu Kocierz (Kocierz Hotel & Spa), w Targanicach w otoczeniu Beskidu Małego.
Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz firmy Amiblu Poland Sp. z o.o., Blejkan S.A., AVK Armadan Sp. z o.o., Fusion Polska Sp. z o.o., Hufgard Polska Sp. z o.o. i Złote Runo Sp. z o.o.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.