Partnerzy portalu

Na Hydro Forum po raz 16 spotkali się menedżerowie branży wod-kan

Opublikowano: 09-10-2019 (Aktualizacja: 10-10-2019) Źródło: inzynieria.com
Autor Wojciech Kwinta
Wojciech Kwinta
inzynieria.com

Hasło przewodnie Hydro Forum – 16. Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji brzmiało „Rozwój przez współpracę. Daj się zainspirować, inspiruj innych”. W dniach 25–27 września br. w Kocierzu, malowniczej miejscowości w Beskidzie Małym, spotkali się uczestnicy wydarzenia z wieloletnią tradycją. W większości byli to menedżerowie firm wodociągowych oraz firm dostarczających rozwiązania dla branży wod-kan. W gronie specjalistów dyskutowano m.in. o tym, co w branży aktualne, co warto zmieniać i jakie prowadzić inwestycje.


Prelekcje na Hydro Forum. Fot. inzynieria.com Prelekcje na Hydro Forum. Fot. inzynieria.com

Program obejmował m.in. prelekcje na temat studium przypadku: połączenia działalności wod-kan i ciepła w Kościerzynie omawiał Robert Fenning (Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO sp. z o.o.), natomiast przykład konsolidacji zlewniowej zaprezentowała Helena Darul (Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.). O tym, dlaczego ważna jest regionalna współpraca branży dla strategii zaopatrzenia w wodę mówił Andrzej Malinowski (Dąbrowskie Wodociągi sp. z o.o. i Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego).

Klara Ramm, ekspert EurEau i doradca IGWP, przygotowała prezentację o poszukiwaniu synergii w branży i wydłużeniu łańcucha wartości. Tomasz Konieczny (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu) opowiadał o styku nauki i biznesu, czyli centrum nowych technologii. Z kolei Hanna Madejczyk (Aquanet S.A.) z Poznania przedstawiała aspekty współpracy kapitałowej.

Obrady podczas Hydro Forum. Fot. inzynieria.com

Obrady podczas Hydro Forum. Fot. inzynieria.com

Nie zabrakło wystąpień firmowych. Tadeusz Stryjski (AVK Armadan sp. z o.o.) opisywał możliwości poprawy bilansu energetycznego w oparciu o zewnętrzne źródła finansowania z gwarancjami duńskiego rządu, a Adam Włodarczyk (Złote Runo sp. z o.o.) pokazał, jak dzięki wdrażaniu a Polsce systemów monitoringu sieci kanalizacyjnych i wód opadowych doszło do współpracy międzynarodowej. Na temat systemów retencyjnych – ich planowaniu, budowie i eksploatacji wypowiedział się Norbert Kopydłowski (Amiblu sp. z o.o.).

Kamila Rudnik (Hufgard Polska sp. z o.o.) wymieniała korzyści płynące ze współpracy inwestora z dostawcą technologii podczas przygotowań inwestycji do realizacji, a Michał Milczarek (BLEJKAN S.A.) przekonywał o dialogu technicznym jako skutecznej metodzie opracowania PFU na potrzeby renowacji sieci wodociągowej. Natomiast Adam Tkacz (Fusion Polska sp. z.o.o .) wskazywał wymianę i łączenie doświadczeń producentów jako sposób na innowacje.

Joanna Brodzik gościła na Hydro Forum. Fot. inzynieria.com

Joanna Brodzik gościła na Hydro Forum. Fot. inzynieria.com

Ważną częścią konferencji były wystąpienia zaproszonych gości specjalnych. Pierwszego dnia Joanna Brodzik, znana aktorka i prezenterka telewizyjna, zaangażowana w działalność charytatywną (prezes fundacji Opiekun Serca działającej na rzecz osób niepełnosprawnych) spotkała się z uczestnikami pod hasłem „Jaka jest dobra rola dla Ciebie, Joanna Brodzik znana nie tylko z ekranu”.

Następnego dnia Anna Urbańska, neurocoach, opowiadała o tym, jak budować motywację pracowników i inspirować ich do działania wykorzystując wiedzę o najnowszych badaniach nad mózgiem. Sama działa jako master trener Struktogramu, metodologii, która, wykorzystując wiedzę o genetyce mózgu, pozwala skuteczniej sprzedawać, zarządzać i radzić sobie w relacjach ze sobą i z innymi.

Agnieszka Cegielska, dziennikarka i prezenterka TVN, inicjatorka akcji „Ekowyzwanie”, promującej działania ekologiczne w codziennym życiu, mówiła właśnie o tematach związanych z ekologią i o tym, jak ich potencjał wykorzystać w komunikacji przedsiębiorstwa.

Podsumowaniem konferencji była debata, w której zaproszone ekspertki i przedstawiciele branży rozmawiali o budowaniu wizerunku przez pryzmat ekologii i o tym, jak ją wykorzystać do budowania relacji między klientami a branżą wodociągową.

Podczas trzydniowego spotkania był też czas na rozrywkę. W Baciarskiej Chacie odbyła się koleżeńska kolacja, a po zakończeniu dyskusji i prezentacji wystąpił kabareciarz – Jerzy Kryszak.

Hydro Forum – 16. Ogólnopolska Konferencja Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji odbyła się w dniach 25–27 września br. w Hotelu Kocierz (Kocierz Hotel & Spa), w Targanicach w otoczeniu Beskidu Małego.

Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz firmy Amiblu Poland Sp. z o.o., Blejkan S.A., AVK Armadan Sp. z o.o., Fusion Polska Sp. z o.o., Hufgard Polska Sp. z o.o. i Złote Runo Sp. z o.o.

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe