Gości przywitał dr inż. Dariusz Zwierzchowski, prezes Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o., organizatora wydarzenia. Z kolei jako pierwszy referat wygłosił Andrzej Osiński, mówiąc o zmianach w eksploatacji systemów. Następnie głos zabrał dr inż. Karol Skowera, który wyjaśnił, jakie znaczenie mają badania laboratoryjne. O niezawodnych systemach polietylenowych opowiadał z kolei Piotr Dańczuk. 

Minione 15 lat, dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej, było prawdziwą rewolucją w sektorze wod-kan. To, co zrobić, by skutecznie aplikować o unijne środki już na lata 2021-2027, tłumaczył Wojciech Szymborski. O zastosowaniu topionego bazaltu w sieciach mówił Wojciech Kozłowski. 
Polska, pod względem wykonawczym i projektowym, to jeden z liderów na europejskim rynku bezwykopowym. O budowie w Warszawie kolektora Wiślanego opowiadał Marcin Cwielong.

Zagadnienia związane z dokumentacją dla renowacji sieci wyjaśniał Stanisław Szczekarewicz, a renowacji wodociągów metodą CIPP (ang. Cured In Place Pipe) swój referat poświęciła Karolina Myk. Jako ostatni wystąpił Tomasz Szczepański, mówiąc o sposobie doboru materiałów do naprawy i zabezpieczenia konstrukcji murowych oraz żelbetowych. 

Szkolenie uatrakcyjniono biesiadą grillową oraz wycieczką do Wodospadu Kamieńczyka. Partnerami organizatora były firmy POliner, Uponor, Eutit, Haba-Beton oraz GSG Industria. Patronat medialnym sprawowały portal inzynieria.com oraz kwartalnik „Inżynieria Bezwykopowa”.