Spółka Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej podsumowała poprzedni rok. Poinformowała, że w 2022 r. na inwestycje wydano ponad 11 mln zł.
Fot. facebook.com/wodociagiziemicieszynskie
Wśród ważnych i zakończonych już działań spółka wymieniła m.in. modernizację niemal 17 km sieci wodociągowej z przyłączami, z czego prawie 5 km unowocześniono w gminie Strumień.
Poza tym w 2022 r. przebudowano węzeł instalacyjny przy zbiorniku Kaplicówka w Skoczowie, a także zmodernizowano komorę filtracyjną, która znajduje się na terenie stacji uzdatniania wody w Wiśle-Czarnem (na to zadanie wydano prawie 1 mln zł).
Pracowano także w Cieszynie, gdzie, przy zbiorniku wody na ul. Kasztanowej, zamontowano komorę redukcyjno-pomiarową. Nowe urządzenie pozwoli sterować dopływem wody do zbiornika.
Poza tym spółka podkreśliła, że w ramach inicjatyw mieszkańców współfinansowała budowę sieci wodociągowej w Cieszynie, Goleszowie i Ustroniu. Wskazała również na inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii – na swoich obiektach w Cieszynie i Wiśle-Czarnem zamontowała instalacje fotowoltaiczne.
Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej odpowiadają za 1927,9 km sieci wodociągowej, dostarczając wodę 136 tys. osób w gminach: Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła, Strumień, Hażlach, Dębowiec, Goleszów, Chybie, a także hurtowo dla mieszkańców Brennej. Zdolność produkcyjna dziewięciu ujęć wody wynosi 36,968 m3 na dobę.
Kiedy zachodzi taka potrzeba, miasto Cieszyn może liczyć na dostawy maksymalnie 1800 m3 na dobę wody z Czeskiego Cieszyna (handlowe przejście graniczne wody pitnej).
Poza tym spółka zarządza 340 km kanalizacji sanitarnej i pięcioma oczyszczalniami ścieków (w gminach Ustroń, Wisła, Goleszów, Chybie i Strumień) o maksymalnej sumarycznej przepustowości wynoszącej 27,016 m3 na dobę.
Przeczytaj także: Warszawa. Wody Polskie zaakceptowały ceny za wodę i ścieki
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.