Firma BIOX zajmuje się produkcją natleniaczy strumienicowych od ponad 30 lat, dostarczając klientom urządzenia najwyższej jakości. Natleniacze w sposób efektywny pozwalają zachować odpowiednie natlenienie ścieków w oczyszczalniach. Mogą być używane jako samodzielny system, urządzenia wspomagające lub jako urządzenia zastępcze podczas okresowych przerw w pracy urządzeń będących w naprawie lub w konserwacji.
Źródło: BIOX
Natleniacze strumienicowe BIOX – gdzie się je stosuje i jaką pełnią funkcję?
Natleniacze strumienicowe produkowane przez markę BIOX znajdują zastosowanie w małych oraz średnich, mechaniczno-biologicznych oczyszczalniach ścieków. Przeznaczone do mocowania w komorach i rowach cyrkulacyjnych, w zależności od wybranej opcji, umożliwiają pracę zarówno przy stałym poziomie ścieków, jak i przy jego dowolnych wahaniach.
Dzięki dużej dostępności odmian natleniaczy strumienicowych BIOX urządzenia pełnią w oczyszczalniach szereg funkcji:
- natleniają i mieszają ścieki w oczyszczalniach mechaniczno-biologicznych;
- wstępnie odświeżają i natleniają ścieki w zlewniach, zbiornikach buforowych i przepompowniach ścieków;
- używane są jako samodzielny system, urządzenia wspomagające lub jako urządzenia zastępcze.
Co wyróżnia natleniacze strumienicowe BIOX?
Natleniacze strumienicowe są urządzeniami, w których do zasilania strumienicy napowietrzającej wykorzystuje się tzw. zwężkę Venturiego. Jest to dysza o przekroju zwężonym na pewnym określonym odcinku i wyposażona w otwór. Zwężenie powoduje przyspieszenie przepływu cieczy, spadek jej ciśnienia i wytworzenie podciśnienia oraz zasysanie powietrza przez ciecz. W natleniaczach BIOX zastosowano specjalnie ukształtowaną wielodyszę szczelinową (dyszę szczelinową wielokrotną), która odznacza się bardzo wysoką zdolnością mieszania oraz odpornością na zatykanie.
Podstawową cechą natleniaczy strumienicowych BIOX, która wyróżnia je spośród innych ofert rynkowych podobnych urządzeń, jest zasilanie strumienicy napowietrzającej przez silnik elektryczny znajdujący się ponad powierzchnią ścieków. Do natleniania i mieszania ścieków w większości zastosowań nie jest konieczne zasilanie strumienic drogimi oraz trudnymi w eksploatacji pompami zatapialnymi.
Natleniacze strumienicowe BIOX – dostępne rozwiązania i obsługa urządzeń
Natleniacze strumienicowe BIOX dostępne są aż w dwunastu odmianach i w sześciu wersjach silnikowych. Różnice między poszczególnymi odmianami natleniaczy dotyczą kąta nachylenia komory mieszania strumienicy, kształtu kaptura wlotowego oraz rodzaju płyt odchylających. Warto podkreślić, że każda z odmian może być stosowana w wersji pomostowej (stały poziom ścieków) lub pływającej (poziom ścieków podlegający wahaniom).
Odmiana pomostowa wyposażona jest w uchwyty, które umożliwiają mocowanie natleniacza bezpośrednio do pomostu, do nabrzeża zbiornika albo rowu. Z kolei urządzenie pływające wyposażono w zespół dwóch pływaków, na których montuje się natleniacz. Całość mocowana jest do pomostu za pośrednictwem układu przegubów, których zadaniem jest stabilizacja pływaków w poziomym położeniu.
Tak jak każde urządzenie w oczyszczalni ścieków, natleniacze wymagają obsługi. Ich pracą można sterować ręcznie (włączając i wyłączając zasilanie w zależności od zapotrzebowania na tlen) albo automatycznie (przy współpracy z układem pomiarowym mierzącym zawartość tlenu w ściekach).
Gwarancja i serwis urządzeń
Poza technologicznymi zaletami natleniaczy strumienicowych BIOX, bardzo ważnym argumentem przemawiającym za wyborem właśnie tych urządzeń jest łatwy i szybki dostęp do części zamiennych oraz serwisu. Natleniacze w całości produkowane są w Polsce, a części dostarczane są klientom w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki sprawnej współpracy firmy BIOX z klientami nie tylko na etapie zamawiania i produkcji natleniaczy, ale także w trakcie ich eksploatacji, przestoje urządzeń ograniczone są do minimum, co pozwala na sprawną pracę oczyszczalni.
BIOX to nie tylko natleniacze strumienicowe
Natleniacze strumienicowe to pierwsze urządzenia firmy BIOX (ich produkcję rozpoczęto w 1991 r.). W miarę upływu czasu marka wprowadzała na rynek również inne rozwiązania. Obecnie klienci mogą liczyć również na zakup mieszadeł zatapialnych, zbieraczy oraz zatapiaczy flotatów, dekanterów, żurawi i tym podobnych akcesoriów stosowanych w branży wodno-kanalizacyjnej.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.