Z prowincji Hebei, pomimo kłopotów związanych z suszą, na potrzeby Pekinu sprowadzana będzie woda w ilości 400 mln m sześc. Jest to prawie 10 procent zużycia wody stolicy Chin w 2006 roku. Woda będzie pompowana z 4 sztucznych zbiorników. Proces ten rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku. Również z prowincji Shanxi woda popłynie do Pekinu. Niestety stwarza to zagrożenie dla rolnictwa w tych prowincjach – w tym roku opady deszczu były mniejsze o 28 procent, w porównaniu z zeszłym rokiem. Na szeroką skalę korzysta się tam z podziemnych źródeł wody, które jednak ulegają powolnemu wyczerpywaniu.

Dla zapewnienia wystarczających ilości wody dodatkowo w miasteczku olimpijskim zastosowany będzie recykling wody. Część zużywanej wody po oczyszczeniu będzie zawracana do obsługi obiektów sportowych. Firma Siemens modernizuje w tym celu pekińską oczyszczalnię ścieków Bei Xiaohe.

Odzyskiwana ma być również deszczówka. Firma General Electric, która jest partnerem Igrzysk Olimpijskich, dostarczy technologię dla pierwszego w Chinach systemu odzyskiwania wody deszczowej. Nowy system będzie funkcjonował przy Stadionie Narodowym w Pekinie, nazywanym powszechnie „Ptasim Gniazdem”, na którym odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w 2008 r.