Oficjalne otwarcie zakładu zaplanowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Rury z rosyjskiej fabryki produkowane będą z polietylenu oraz polipropylenu, jak również z PVC. W początkowym okresie zatrudnienie znajdzie 60 osób.

Pipelife jest obecny na rosyjskim rynku od 5 lat, tj. od czasu otwarcia przedstawicielstwa handlowego w Moskwie. Firma posiada 32 fabryki znajdujące się w wielu krajach całej Europy, Chinach, oraz w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia 2,8 tys. osób, całkowita sprzedaż Pipelife w ubiegłym roku była na poziomie 826 mln euro.

Pipelife Polska Sp. z o.o. powstała w 1996 roku i uruchomiła swoje biuro w Warszawie. Pierwszą fabrykę otworzono w Strzałkowie k/Radomia. W 1999 poprzez przejęcie norweskiej spółki MABO firma weszła w posiadanie fabryki w Kartoszynie w pobliżu Trójmiasta. Pipelife Polska jest jednym z największych krajowych producentów i dostawców kompletnych systemów rurowych z polipropylenu, polietylenu oraz polichlorku winylu. Należy do międzynarodowego holdingu utworzonego przez austriacki koncern Wienerberger oraz belgijską firmę Solvay.