W Euro-Park Stalowa Wola zdecydowano się zastosować rozdzielone sieci wodno-kanalizacyjne. Każda rozpoczynająca tu działalność firma będzie musiała mieć wyodrębnioną kanalizację przemysłową, monitorowaną przez 24 godziny na dobę. Wszystkie zakłady zobowiązane zostaną także do posiadania własnej oczyszczalni ścieków.

Poza tym żaden z inwestorów nie będzie mógł korzystać z wody głębinowej, pobieranej przez miasto, do celów technologicznych. Z tego powodu postanowiono zbudować kanał od elektrociepłowni, którym na potrzeby strefy przemysłowej transportowana będzie woda już raz wykorzystana.

Na terenie Euro-Parku miasto wybuduje także oczyszczalnię ścieków przemysłowych, która umożliwi ponowne ich wykorzystanie w celach produkcyjnych.

Zaplanowano też osobną kanalizację deszczową, zbierającą wodę z placów manewrowych, parkingów czy dachów, również monitorowaną.

Euro-Park Stalowa Wola zajmie obszar o powierzchni 1 tys. ha, który przeznaczono pod inwestycje przemysłowe z zakresu energii, elektromobilności, transportu, technologii wodorowej, lotnictwa czy motoryzacji.

Przeczytaj także: Stalowa Wola. Środki na spalarnię już są. Kiedy przetarg?