Zgodnie z pierwotnymi założeniami, zadanie miało być realizowane od 1 marca do 31 lipca 2018 r. - W tym maksymalny czas wykonania roboty bezpośrednio na rurociągu to 72 godz., ze względu na konieczność zatrzymania procesu technologicznego na remontowanym odcinku - podawano w komunikacie.

W ewentualnej umowie znalazłby się zapis, że przekroczenie wspomnianych trzech dób będzie oznaczać, że to wykonawca zadania pokryje dodatkowe koszty pompowania ścieków drogą zastępczą.

 

Jak podawała spółka, dopuszcza się utwardzenie rękawa fabrycznie, u producenta. Ponadto nowa powłoka musi wzmocnić i ustabilizować strukturę rurociągu, poprawić hydraulikę przepływu ścieku, wyeliminować m.in. wżery i pęknięcia, wzmocnić wytrzymałość mechaniczną rurociągu oraz odporność na ścieranie, zapobiegać ekstrafiltracji ścieków do gruntu.

GWDA miała rozpatrywać oferty tylko tych przedsiębiorstw, które wykażą, że w trakcie ostatnich pięciu lat, a jeśli istnieją krócej - w tym okresie, wykonały co najmniej dwie bezwykopowe renowacje sieci kanalizacyjnej z zastosowaniem rękawa termoutwardzalnego o średnicy minimum 0,5 m i długości minimum 20 m każda.

GWDA od ponad 20 lat świadczy usługi oczyszczania ścieków komunalnych dla Piły.

Przeczytaj także: nie wszyscy w Polsce muszą mieć kanalizację?