Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa (PAP), do 2021 r. Wodociągi Białostockie, by poprawić gospodarkę wodno-ściekową w aglomeracji, zrealizują 13 różnych inwestycji, co będzie kosztować 134,3 mln zł netto. Z tej kwoty ponad 85,6 mln zł to unijna dotacja.
Przepustowość oczyszczalni ścieków w Białymstoku wynosi 100 tys. m3/dobę. Fot. Wodociągi Białostockie
Zaplanowano budowę i przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w różnych częściach Białegostoku (łącznie 19 km). Prace mają odbywać się także w oczyszczalni ścieków i w trzech stacjach uzdatniania wody.
Dzięki wszystkim inwestycjom ścieki mają być jeszcze skuteczniej oczyszczane, a do nowej infrastruktury będą się mogli podłączać kolejni odbiorcy – powiedział PAP Piotr Sokołowski, prezes Wodociągów Białostockich.
Głównym zadaniem Wodociągów Białostockich jest ujmowanie, uzdatnianie, dystrybucja i sprzedaż wody oraz usługi w zakresie odbioru i oczyszczania ścieków. Spółka zarządza m.in. dwoma ujęciami i trzema stacjami uzdatniania wody, oczyszczalnią ścieków, do tego ponad 1120 km sieci wodociągowej oraz ponad 630 km kanalizacji sanitarnej.
Przeczytaj także: Wodociągi Miasta Krakowa wydadzą miliony na dezodoryzację
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.