Chorwacja szuka wykonawcy terminala LNG
Przedsięwzięcie to realizowane będzie w ramach dwóch odrębnych zadań. Pierwsze dotyczy dostawy pływającego terminala LNG – dostawę FSRU (z ang. Floating Storage&Regasification Unit) oraz jednostek do jego sterowania. W ramach drugiego zaprojektowane i wybudowane ma zostać nabrzeże, gazociąg, którym gaz transportowany będzie z terminala na ląd, a także wszelkie instalacje na lądzie.
W obu przypadkach oferty można składać do 29 września br.
Terminal FSRU w Chorwacji
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez spółkę LNG Hrvatska realizacja przedsięwzięcia ma zakończyć się w 2020 r. Pływający terminal u wybrzeży wyspy Krk ma mieć zdolność regazyfikacji około 2,6 mld m3 rocznie. Koszt realizacji przedsięwzięcia szacuje się na 363 mln EUR. Inwestycja zrealizowana zostanie z unijnym wsparciem w wysokości 102 mln EUR. Pieniądze pochodzić będą z instrumentu finansowego CEF (z ang. Connecting Europe Facility).
Zgodnie z aktualnym harmonogramem terminal powinien ruszyć na początku 2020 r. Ma mieć zdolność regazyfikacji na poziomie 2,6 mld m sześc. gazu rocznie. Koszt budowy całego projektu LNG na wyspie Krk szacuje się na 363 mln euro. Na początku tego roku Chorwatom przyznano 102 mln euro dofinansowania z UE w ramach CEF (Connecting Europe Facility).
Co istotne terminal u wybrzeży wyspy Krk ma być zakończeniem korytarza gazowego Północ–Południe, którego początek stanowi gazoport w Świnoujściu.
Jakie terminale LNG istnieją w Europie? Zobacz zestawienie [TUTAJ]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.