Realizacja inwestycji ma na celu kilkukrotne zwiększenie pojemności magazynu w Szczecinie; istniejący terminal wybudowano w latach 20. XX w. i nie jest w stanie spełnić już wszystkich oczekiwań. 
 
Rozwój infrastruktury magazynowej w Szczecinie wynika zarówno z rosnących potrzeb rynku paliw, jak i konieczności budowy zbiorników, wykorzystując najnowocześniejsze i sprawdzone technologie – wyjaśniła spółka w komunikacie. 

Pierwszy etap prac, polegający na przygotowaniu dokumentacji projektowej wraz z budową magazynu paliw, wykona firma Elektrobudowa S.A. Zrealizuje zadanie w formule EPC, czyli „pod klucz”. Wartość kontraktu dla I etapu wyniesie prawie 40 mln zł. 
 
Program Rozwojowy dla Terminala Paliw w Szczecinie składa się z kilku integralnych etapów. Obejmuje m.in. budowę nowoczesnego parku zbiorników o łącznej pojemności wynoszącej około 50 tys. m3, umożliwiającego import produktów paliwowych z kierunku morskiego.

W ramach kolejnych etapów zostaną również przygotowane stanowiska do rozładunku/załadunku jednostek pływających wraz z umożliwieniem dalszej redystrybucji paliw poprzez wykorzystanie zmodernizowanego nalewu kolejowego.

Program Rozwoju Terminala Paliw w Szczecinie obejmuje lata 2018-2022. Pierwszy etap rozbudowy zakończyć ma się w połowie 2019 r.

Przeczytaj także: Terminal w Butyndze: nowy zbiornik na ropę