Obecnie dzienna produkcja ze złóż w Pakistanie, na których operuje PGNiG osiągnęła poziom prawie 1 mln m3.

W Pakistanie eksploatujemy dwa złoża – Rehman i Rizq, ale widzimy realne szanse wykorzystania kolejnych projektów na koncesji Kirthar. Stopniowo rozbudowujemy także możliwości miejscowej infrastruktury kopalnianej – powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową prezes PGNiG Piotr Woźniak.


Zasoby w złożu Rehman przypadające na PGNiG wynoszą 6,96 mld m3 gazu zaazotowanego, a w złożu Rizq - 2,44 mld m3 gazu zaazotowanego.

Koncern posiada w koncesji Kirthar 70% udziałów i jest jej operatorem. Pozostałe udziały należą do Pakistan Petroleum Limited, jednej z największych lokalnych firm naftowych.

Aktualnie wydobycie na złożu Rehman prowadzone jest z pięciu odwiertów, a na złożu Rizq – z dwóch. Tylko w ubiegłym roku pozyskano z tych złóż aż 150 mln m3 surowca (po przeliczeniu pozyskanego surowca na gaz wysokometanowy i uwzględnieniu posiadanych udziałów w koncesji). W 2016 r. wydobycie sięgnęło 59 mln m3, a w 2015 – 52 mln m3.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą, importem i eksportem gazu ziemnego, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Przeczytaj także: JSW otworzy zakład przetwórstwa węgla na gaz?