Ten projekt ma dla nas potencjał, zwłaszcza w kontekście wyników osiąganych przez segment detaliczny Orlenu, które potwierdzają nasze kompetencje i ambicje biznesowe w tym obszarze. Nasze analizy pokazują, że możemy mieć synergię z działalnością spółki Ruch i przy konsekwentnie realizowanym programie restrukturyzacyjnym możemy odnieść sukces. To dobra perspektywa biznesowa dla wszystkich zainteresowanych stron. Zdajemy sobie sprawę, że spółka znajduje się obecnie w trudnym położeniu, mamy jednak plan jej rozwoju, który pozwoli Ruchowi wyjść na prostą. Po złożeniu oferty oczekujemy na decyzje wierzycieli spółki – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Rozwój segmentu detalicznego Orlenu jest jednym z filarów zaktualizowanej w 2018 r. strategii koncernu. Zakłada ona m.in. rozwój oferty pozapaliwowej, w tym formatów funkcjonujących poza stacjami paliw. Spółka chce wykorzystać swoje doświadczenie i know-how w zakresie budowania relacji z klientami i sprzedaży produktów FMCG. Ma ono stanowić podstawę do poprawy efektywności działalności Ruchu, zakładającej utrzymanie kolportaż prasy.

Ruch S.A. to założone w 1918 r. przedsiębiorstwo, zajmujące się dystrybucją prasy, produktów szybkozbywalnych, prenumeratą, usługami kurierskimi oraz logistyki kontraktowej. Zanim zostało sprywatyzowane, posiadało największą w kraju sieć kolportażu, gwarantującą mu monopol na rynku.

Przeczytaj także: Orlen pracuje nad odzyskiem jonów metali ze ścieków