Jak poinformowała Polenerga, spółki zależne firmy podpisały z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Bankiem Ochrony Środowiska umowę, która zmienia zasady finansowania budowy farm wiatrowych Gawłowice, Skurpie i Rajgród. Chodzi o kredyty inwestycyjne, które zostały zaciągnięte na realizację przedsięwzięć z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE). Harmonogram obsługi zobowiązań został wydłużony do grudnia 2032 r.
Fot. Elnur / Shutterstock
Ze względu na zmianę sytuacji rynkowej, w szczególności spadek cen zielonych certyfikatów, niski poziom cen energii elektrycznej oraz niepewność co do obciążeń w zakresie wysokości podatku od nieruchomości, spółki rozpoczęły proces renegocjacji powyższych umów kredytów. Rozmowy pozwoliły na obniżenie łącznych cen obowiązujących w wewnątrzgrupowych umowach na odbiór energii elektrycznej i zielonych certyfikatów oraz na zmianę harmonogramu obsługi kredytu, co prowadzić będzie do poprawy sytuacji emitenta – wyjaśniono w komunikacie.
Jednocześnie poinformowano, że po wejściu w życie umowy i dokonaniu przedpłaty długu w kwocie 23,7 mln zł, do spłaty pozostało 434,5 mln zł. Czas na realizację zobowiązania spółki Polenergii mają do grudnia 2032 r.
Łączna moc zainstalowana ww. farm wiatrowych wynosi 117,3 MW.
Polenergia to prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, a także dystrybucji i obrotu energią elektryczną.
Przeczytaj także: Kulczyk Investments nie odpowie na wezwanie do sprzedaży akcji Polenergii
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.