Choć informowano o pęknięciach w betonowym fundamencie budowanej przez Rosatom elektrowni atomowej w Akkuyu (Turcja), Rosjanie zapewniają, że prace kontynuowane są zgodnie z planem i nie ma powodu do obaw.
Rozpoczęcie budowy elektrowni atomowej w Akkuyu. Fot. Rosatom
Prorządowa turecka stacja HaberTurk przypomniała, iż pęknięcia o których mówiono w ubiegłym tygodniu, zostały odkryte po raz pierwszy w lipcu 2018 r. Beton został podobno rozbity i ponownie złożony w marcu, jednak, jak się okazało, pojawiły się już nowe szczeliny.
Budowa elektrowni jądrowej Akkuyu będzie kontynuowana zgodnie z planem, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa jądrowego i najwyższymi standardami – oświadczyli przedstawiciele Akkuyu Nuclear, spółki celowej powołanej do realizacji projektu.
Spółka, zależna od rosyjskiej państwowej agencji jądrowej Rosatom, powiedziała, że bezpieczeństwo jest jej najwyższym priorytetem. Jakość jej pracy jest monitorowana przez niezależną francuską firmę inżynieryjną ASSYSTEM, za zgodą tureckiego Urzędu Energii Atomowej.
Budowa elektrowni została zainaugurowana w kwietniu 2018 r. Obiekt mieścić będzie cztery reaktory. Pierwsza jednostka ma zostać oddany do użytku w 2023 r. Pozostałe trzy zostaną podłączone do sieci do 2026 r.
Przeczytaj także: Największe elektrownie atomowe na świecie
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.