Rozpoczął się nabór wniosków do programu „Mój Prąd”. Na dotacje dla osób indywidualnych instalujących panele fotowoltaiczne przeznaczono miliard złotych. To największy ogólnopolski program wsparcia fotowoltaiki prosumenckiej.
Domowa instalacja fotowoltaiczna. Fot. Park Białowieski / pixabay.com
- W programie „Mój Prąd” przeznaczono 1 mld zł na wsparcie domowej fotowoltaiki
- Dotacja za jedno przedsięwzięcie może pokryć do 50% kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł
- NFOŚiGW będzie przyjmował wnioski do 20 grudnia br.
W ramach miliardowego budżetu można otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji fotowoltaicznej. Nie może to być jednak więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Dodatkową zaletą programu jest możliwość połączenia tej dotacji z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową wsparcia. Instalacje fotowoltaiczne to niższe rachunki za prąd i niezależność energetyczna.
O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji – informuje NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).
Pierwszy nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30 sierpnia do 20 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji środków. Kolejny planowany jest od początku 2020 roku.
Wdrożenie programu NFOŚiGW „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej – czytamy w komunikacie.
Przeczytaj także: Przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na potrzeby własne
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.