Seminarium cieszyło się sporym zainteresowaniem specjalistów działających w obszarze fundamentowania oraz osób związanych ze środowiskiem naukowym. Celem organizatorów seminarium była popularyzacja wiedzy o projektowaniu oraz wykonywaniu fundamentów palowych. Dlatego też dedykowano je przede wszystkim projektantom, wykonawcom, inwestorom i pracownikom administracji, związanym z procesem decyzyjnym, dotyczącym specjalistycznych robót fundamentowych. W prezentowanych referatach przedstawiono stan techniki, praktyczne przykłady dotyczące projektowania, wykonawstwa i kontroli robót.

Podczas sesji wykładowej prezentowano wiele ciekawych wykładów, wśród których m.in. zaprezentowano projekt palowania i wzmocnienia podłoża na przykładzie Stadionu Narodowego w Warszawie.  W kontekście tego samego obiektu omówione zostały pale prefabrykowane przy budowie fundamentów jak również wzmocnienie podłoża gruntowego pod płytę
parkingową stadionu. Kolejnym referatem, dla prezentacji którego podstawą był budowany w Warszawie obiekt sportowy, to tekst pn.  Kotwienie ścianek szczelnych na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie samowiercacymi, iniekcyjnymi kotwami gruntowymi”.

Szerokiej analizie zostały też poddane pale wiercone. Temat posadowienia przedstawiono na przykładzie wieżowca Sky Tower we Wrocławiu. Podczas sesji wykładowej zaprezentowane też zostało zagadnienie wykorzystania sondowań statycznych do obliczeń nośności i osiadań pali.
Interesująca tematyka podejmowana w czasie seminarium przyczyniła się do ciekawych i burzliwych dyskusji, które wywiązywały się na specjalistycznym forum, jakie tworzyli zgromadzeni na warszawskim spotkaniu eksperci.