Wydawcy, zainteresowani sprzedażą treści na czytnik eClicto, chcą, by ich oferta pojawiła się w kolejnych wersjach urządzenia. Będzie ono miało dostęp do internetu i pojawi się na rynku w tym roku.

Zmiany, jakie dokonują się na światowym rynku e-czytników, zwiększają zainteresowanie wydawców tymi urządzeniami. Widzą oni w nich szansę w na przetrwanie prasy i nowe źródło dochodów. W ubiegłym roku konkurencję zaostrzył największy globalny e-sklep Amazon.com, wprowadzając kolejną wersją czytnika Kindle. Dołączył do niego wydawca Barnes & Noble, wprowadzając na rynek własny e-czytnik Nook. W ostatnich dniach koncern Apple zaprezentował swój elektroniczny tablet iPad, pozwalający także na czytanie książek i prasy. New York Times czy Conde Nast (które posiadają m.in. magazyn Vanity Fair czy New Yorker), przygotowali specjalne aplikacje do czytania na iPadzie.

Kiedy to urządzenie pojawi się w Polsce, na razie nie wiadomo. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, przewodniczący rady nadzorczej Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, Zbigniew Benbenek, ostatecznie walkę o dystrybucję i udział w rynku wygrają gracze globalni ? Amazon czy Apple. Benbenek uważa jednak, że zanim globalni gracze wejdą na nasz rynek, musimy być na nim obecni z wypracowanymi modelami biznesowymi i dostosowaną ofertą. "Nie możemy popełnić błędu branży muzycznej, która przespała ten moment i dała sobie narzucić warunki jednego gracza firmy Apple" - podajemy jego słowa za DGP.