Jak skorzystać z doświadczeń światowych i czy w naszych realiach to możliwe, czyli ocena możliwości i warunków wdrożenia rozproszonych rozwiązań retencyjnych.
Fot. pixabay.com
Podczas jednej z prezentacji w trakcie konferencji poświęconej problemom gospodarowania wód deszczowych i roztopowych omówione zostaną przykłady zarówno z Polski, jak i ze świata, związane z wdrażaniem projektów zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi, opartych o zintegrowane modelowanie hydrauliczne. Modelowanie to, łącząc model kanalizacji deszczowej i numeryczny model terenu, umożliwia analizowanie szczegółowych rozproszonych rozwiązań retencyjnych powiązanych z planowaniem przestrzennym. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie kosztownych rozwiązań punktowych, np. dużych zbiorników retencyjnych na wylotach sieci, a także zniwelowanie skutków zagęszczenia zabudowy lub przewidywanych skutków zmian klimatycznych.
Prezentacja ta stanowi przyczynek do dyskusji, czy miasta w Polsce, zmierzając do uzyskania odporności na zagrożenia związane z opadami nawalnymi i wysoką temperaturą w lecie, mogą działać jak „gąbka”, akumulując wody deszczowe i oddając wilgoć w czasie suszy?
Problematyka ta zostanie omówiona w referacie pt. „Miasto jak gąbka – retencja w miastach w oparciu o zielono-niebieską infrastrukturę. Jak skorzystać z doświadczeń światowych i czy w naszych realiach to możliwe?”, przedstawionym przez Jacka Zalewskiego i Tomasza Glixellego z Ove Arup & Partners, podczas I Konferencji „Gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi”, która odbędzie się w dniach 25-26 października br. w Zakopanem.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.