Prace związane z udrożnieniem Kanały Gliwickiego mają kosztować około 50 mln zł. Dzięki robotom przywrócona ma zostać jego żeglowność w podstawowym zakresie.
Fot. Wikimedia Commons
Resort Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapowiedział, że zrobi wszystko, aby pieniądze potrzebne za przeprowadzenie niezbędnych prac, wśród których wymienić należy likwidację osadów dennych, zakwalifikowanych jako niebezpieczne, na odcinku Dzierżno–Port Gliwice oraz modernizację umocnień brzegowych.
Ministerstwo robi wszystko, by te środki, w wysokości 50 mln zł, znalazły się w bieżącym roku – powiedział w Sejmie Jerzy Materna z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Plany przebudowy Kanału Gliwickiego
Wśród krótkoterminowych planów w zakresie rozwoju dróg śródlądowych w Polsce jest zakończenie prac remontowo-modernizacyjnych śluz na Kanale Gliwickim. W dalszej perspektywie ma być realizowana etapowa przebudowa stanowisk kanału do klasy V, która obejmie również budowę nowych śluz obok obecnie istniejących. Prace te mają zostać przeprowadzone, jeżeli będzie to uzasadnione.
W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko realizowana jest modernizacja czterech z sześciu śluz Kanału Gliwickiego. Prace związane z modernizacją śluzy w Rudzińcu i Kłodnicy zostały zakończone w 2015 r. W ramach projektu „Modernizacja śluz odrzańskich na odcinku będącym w zarządzie RZGW Gliwice – przystosowanie do III klasy drogi wodnej. Etap I. Faza II”, którego realizacja zaplanowana została do 2018 r. prowadzone są roboty na śluzach w Łabędach i Dzierżnie.
Przeczytaj również: "Jest szansa na ukończenie budowy stopnia w Malczycach"
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.