Jednym z zagadnień, które budzi sporo kontrowersji w kontekście ustawy Prawo wodne, jest propozycja wyłączenia „wód opadowych i roztopowych” z pojęcia ścieków. Kolejnym jest również wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji.
Fot. Billion Photos/Shutterstock
Jakie zapisy dotyczące tych zagadnień zaproponowane zostały w ustawie? Jak zmiany na tej płaszczyźnie wpłyną na funkcjonowanie przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych? Jakie inne przepisy dotyczące zarówno odprowadzania ścieków, jak i retencjonowania wody kryje w sobie nowa ustawa Prawo wodne?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas II Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi udzielą dr Jędrzej Bujny oraz Mikołaj Maśliński reprezentujący spółkę Sójka Maciak Mataczyński Adwokaci sp.k.
W swoich wystąpieniach skupią się na konsekwencjach zmian w prawie wodnym dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych funkcjonujących w naszym kraju.
II Konferencja Gospodarowanie Wodami Roztopowymi odbędzie się w dniach 13-14 września 2017 r. w hotelu Belvedere w Zakopanym. Wydarzenie dedykowane jest szeroko rozumianej branży wod-kan. W dyskusjach poświęconym m.in. nowemu Prawu wodnemu, największym wyzwaniom stojącym przed polskimi miastami w zakresie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi, sposobom skutecznego retencjonowania wód oraz finansowaniu tego typu inwestycji głos zabiorą m.in. przedstawiciele świata nauki, władz miejskich, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, prawnicy oraz reprezentanci firm dostarczających nowoczesne rozwiązania dla branży wod-kan.
Więcej na temat II Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.