Do 24 listopada został przedłużony termin składania ofert w przetargu na projekt i bezwykopową renowację kanałów sanitarnych w Koninie - o łącznej długości niemal 4 km. Zamawiającym jest miejscowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK).
Konin: renowacja 4 km kanalizacji sanitarnej. Fot. Life-Of-Pix/Pixaby
Metodę bezwykopową wybraliśmy ze względu na położenie rur kanalizacji sanitarnej, wymagających renowacji w pasach drogowych i/lub na dużej głębokości, co w przypadku metody tradycyjnej niewątpliwie przekłada się na wyższe koszty oraz jest bardziej inwazyjne. Metoda bezwykopowa jest racjonalnym wyborem w przypadku renowacji kanalizacji sanitarnej na obszarach miejskich - powiedział nam Maciej Nowicki, odpowiedzialny w PWiK za kontakty z mediami.
Podmiot, którego oferta zostanie uznana na najlepszą, będzie musiał wykonać także renowację 126 studzienek kanalizacyjnych. - Zakresem objęta jest również renowacja odgałęzień w stronę posesji odbiorców usług w zakresie montażu profili kapeluszowych - czytamy w komunikacie.
Przedsiębiorstwo z Konina wymaga, by firmy, które zamierzają wziąć udział w przetargu, wykazały się doświadczeniem gwarantującym należyte wykonanie zadania. Według zamawiającego tak jest, jeśli każda z nich wykonała co najmniej jedną renowację kanalizacji sanitarnej o długości przynajmniej 1 km z zastosowaniem metody CIPP (ang. Cured in Place Pipe) z wykorzystaniem rękawa z włókna szklanego nasączanego żywicą oraz jedną renowację kanalizacji sanitarnej o długości co najmniej 300 m metodą krakingu z odbudową rurociągu z PEHD lub GRP.
Dodatkowy warunek jest taki, że roboty te musiały być zrealizowane w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym czasie.
W ocenie ofert pod uwagę będą brane takie kryteria, jak: cena - 60%, długość okresu gwarancji i rękojmi w zakresie obiektów punktowych - 10%, długość okresu gwarancji i rękojmi w zakresie obiektów liniowych - 30%.
Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty, bo dwóch lub więcej chętnych otrzyma taką samą liczbę punktów, zamawiający z tych propozycji wybierze tę z najniższą ceną. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie oszacowało, że wykonanie tego zadania będzie kosztować 3 mln 900 tys. zł.
W Koninie system zbiorowego odprowadzania ścieków podzielony jest w sposób naturalny rzeką Wartą na dwa podsystemy: zlewnię lewobrzeżną oraz zlewnię prawobrzeżną. Obydwie pracują w układzie grawitacyjno-pompowym, doprowadzając ścieki do oczyszczalni Lewy Brzeg, Prawy Brzeg i Janów.
Tak pracuje PWiK w Koninie
CIPP Technology Days - weź udział
W dniach 11-12 stycznia w Gdańsku odbędzie się II Konferencja „CIPP Technology Days”, organizowana przez Wydawnictwo INŻYNIERIA. W programie znajdzie się m.in. panel dyskusyjny poświęcony tematyce związanej z technologią renowacji sieci wykładzinami utwardzanymi na miejscu. Zapraszamy do udziału!
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.