Ograniczone środki na rozpoznanie podłoża wymuszają na wykonawcy badań geotechnicznych zastosowanie zaawansowanych technik badań in-situ jedynie w wybranych punktach założonej siatki badawczej.
Jak właściwie zaprojektować posadowienie konstrukcji? Fot. WerbeFabrik/Pixabay
O takim właśnie przypadku, podczas VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”, będzie opowiadał dr hab. inż. Jędrzej Wierzbicki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. UAM wygłosi wykład pt. „Łączony model geologiczno-inżynierski budowy podłoża organicznego w analizie posadowienia hali”. Prezentacja będzie dotyczyć badania możliwości wykorzystania statystycznej analizy danych do opracowania trójwymiarowego modelu układu warstw gruntów organicznych w podłożu, który pozwala na efektywne zaprojektowanie posadowienia hali magazynowej.
Prof. Wierzbicki omówi inwestycję, w ramach której były ograniczone środki na rozpoznanie podłoża, a jednocześnie skomplikowane budowa geologiczna rejonu inwestycji oraz charakter konstrukcji wymagały określenia wiarygodnych wartości parametrów odkształceniowych podłoża na całym obszarze badań.
Wskaże również, dlaczego ważnym zagadnieniem była właściwa identyfikacja zasięgu występowania warstw organicznych gruntów słabonośnych. Wytłumaczy też, w jaki sposób uzyskano przestrzenny model występowania gruntów organicznych w podłożu, co pozwoliło na właściwe zaprojektowanie posadowienia konstrukcji.
Organizowana przez Wydawnictwo INŻYNIERIA VII Konferencja „Geoinżynieria w Budownictwie” odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2017 r. w Krakowie. Zarejestruj się już dziś!
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.