Systematyczne zbieranie i analiza danych wybranych parametrów mogą pomóc w weryfikacji sposobu, w jaki zachowuje się podłoże geotechniczne przed, w trakcie i po zakończeniu jego realizacji. O wykorzystaniu narzędzia monitoringu w tego typu projektach podczas VII Konferencji "Geoinżynieria w Budownictwie" opowie dr inż. Aleksandra Borecka z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie.
Monitoring wspiera proces rozpoznania podłoża geotechnicznego. Fot. mrmohock / Shutterstock
Warunki gruntowe, oczekiwane osiągi i założenia projektowe są czynnikami wiążącymi się często z wysokim stopniem niepewności. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i jakość stawianych obiektów, warto rozważyć opcję wykorzystania oprzyrządowania geotechnicznego. Jest ono narzędziem wykorzystywanym przede wszystkim w projektowaniu opartym na metodzie obserwacyjnej. Obecnie zawiera szeroki wachlarz technik pomiarowych, które pozwalają precyzyjnie dobrać metodę i narzędzie monitorowania do zastanych warunków i postawionych w projekcie celów. Monitoring może okazać się także cennym narzędziem dla projektantów i inżynierów, i to w wielu obszarach realizowania przedsięwzięcia, m.in. w zarządzaniu ryzykiem czy procesie decyzyjnym.
Dr inż. Aleksandra Borecka w swoim wystąpieniu przedstawi dostępne możliwości w zakresie zastosowania monitoringu do rozpoznania podłoża geotechnicznego i, posługując się przykładami, ich wykorzystanie w praktyce. Omówi m.in. użycie sieci obserwacyjnej dla różnego typu konstrukcji i zjawisk.
Serdecznie zapraszamy na VII Konferencję Geoinżynieria w Budownictwie, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia br. w Krakowie, w Hotelu Best Western Premier****.
Na wydarzenie zarejestrujesz się tutaj.
Zobacz wstępny plan konferencji tutaj.
Przeczytaj także: Pełna kontrola nad drganiami
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.