Polimocznik sprawdza się w przypadku wykonywania wodoszczelnych powłok, cechujących się bardzo wysoką trwałością i odpornością chemiczną, służy do zabezpieczenia antykorozyjnego stali i betonów. Jest obojętny dla wody, nie zawiera rozpuszczalników i VOC (związków lotnych).

Polimocznik przy użyciu specjalnego sprzętu natryskuje się na oczyszczoną i osuszoną powłokę kanałów. Ogromną zaletą powłoki polimocznikowej jest krótki czas twardnienia, dzięki czemu przewód może być eksploatowany już w ciągu kilku minut po nałożeniu powłoki.

Jak informuje zarządzające obiektem w Henrykowie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, aby w trakcie tej renowacji proces technologiczny mógł się odbywać bez przeszkód, ścieki były przepompowywane z ominięciem remontowanego odcinka. Przy przepompowywaniu ścieków pracowało pięć agregatów pompowych – mówi, cytowany w komunikacie, Ireneusz Kawałkiewicz, specjalista ds. eksploatacji oczyszczalni ścieków w Henrykowie.

Do oczyszczalni ścieków w Henrykowie ścieki dopływają siecią kanalizacji ogólnospławnej i sanitarnej. Zebrane z terenu Leszna trafiają do głównego kolektora dosyłowego o długości 6,5 km, który łączy miasto z Henrykowem. Średnica kolektora to prawie 2 m.

Przeczytaj także: Wykonano najtrudniejszy w Polsce przewiert HDD